Geri Dön

Ak Parti Kongresi’ne Halid Meşal sürprizi

AK Parti’nin 30 Eylül’de yapılacak olan büyük kongresinde Hamas Lideri Halid Meşal sürprizi yaşanacak. AK Parti’nin davet ettiği ve prensipte olumlu yanıt veren Meşal’ın kongreye katılması ve bir konuşma yapması bekleniyor. Ak Parti kongre için “Ak Parti burada” adlı bir şarkı hazırladı.

Ak Parti Kongresi’ne Halid Meşal sürprizi


24 ilde özel klip çekilen şarkı, “Sözümüz söz, durmak yok, yorulmak yok. Özümüz öz, durmak yok, yorulmak yok. Vazgeçmek yok, dönmek yok. Aynı yolda aynı aşkla, daha nice, daha nice, nice yıllara. Haykıralım duysun dünya, Ak Parti işte burada” sözlerini içeriyor. Kongrenin ana sloganı ise, “Büyük millet, büyük güç, hedef 2023” olacak. 160 ülkenin siyasileri ve parti başkanlarına davet gönderilen kongre için sürpriz isimler öne çıkmaya başladı. Katılımcılar arasında en dikkati çeken isim ise, Hamas lideri Halid Meşal oldu. Yönetim, Meşal’e de davet gönderdi. Meşal’in davete olumlu yanıt verdiği öğrenildi. Son dakika bir değişiklik olmazsa Meşal’in kongreye gelerek konuşma yapması bekleniyor. Kongreye katılacak olan diğer isimler arasında ise, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder öne çıkıyor. İsrail ve Suriye’ye ise kongre için davet gitmemişti.

Bakan Koca, 85 yaş ve üstündekilerin evlerinde Kovid-19 aşısı olduğu anları paylaştıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 85 yaş ve üstündeki vatandaşların evlerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olduğu anların görüntülerini paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet