Geri Dön

Akademisyenlere 3 gözaltı

Güneydoğu’daki operasyonlarla ilgili olarak “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriye imza attıkları gerekçesiyle 4 akademisyen hakkında gözaltı kararı verildi.

Akademisyenlerden 3’ü gözaltına alındı.Yürütülen soruşturma kapsamında, bildiriye imza atan ve İstanbul’da ikamet eden 733 akademisyenin ifadelerinin alınmasına başlandı. Soruşturma kapsamında savcılık, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Esra Mungan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Kıvanç Ersoy ve Nişantaşı Üniversitesi öğretim üyesi Muzaffer Kaya ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğretim üyesi Meral Camcı hakkında gözaltı kararı verdi. Bunun üzerine Mungan, Kaya ve Ersoy, “Propaganda yapmak” suçundan gözaltına alındı. Camcı’nın ise yurtdışında olduğu belirlendi.

Sağlıkçılara saldırı olayında ölen gencin babası: Doktorların hepsinden özür diledimAnkara'da yaralı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ahmet Öztaş'ın sağlık çalışanlarına yönelik eylemi gerçekleştiren yakınları arasında bulunan babası Mehmet Öztaş, "Bizim canlarımız onlara emanet. 6 doktora da 'Allah razı olsun, ellerinize sağlık, benim çocuğumu siz öldürmediniz, sorumlusu siz değilsiniz' dedim. Hepsinden özür diledim, polislerden de özür diledim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber