Geri Dön
GündemALES geç başvuru günü! ÖSYM ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES geç başvuru günü! ÖSYM ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES/2 için geç başvuru günü başladı. Adaylar bugün gün sonuna kadar ÖSYM internet sitesi üzerinden ALES başvurusu yapılabilicekler. 150 TL olarak açıklanan ALES geç başvuru ücretinin aynı gün ödenmesi gerekiyor. Peki ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES geç başvuru günü! ÖSYM ALES başvurusu nasıl yapılır?

ÖSYM ALES başvurularını yeniden başlattı. 24 Temmuz - 2 Ağustos tarihlerinde yapılan ALES/2 başvurularını kaçıran adaylar bugün geç başvuruda bulanacaklar.

ALES NE ZAMAN?

ALES/2 sınavı 30 Eylül tarihinde yapılacak. Adalar başvuruları 24 Temmuz - 2 Ağustos arasında gerçekleştirdi. Bugün geç başvuru günü.

ALES BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ALES başvurusu için başvuru kılavuzu mutlaka okunmalı. Bugün 23.59'a kadar sürecek olan başvurular için sınav ücretinin de bugün içerisinde yatırılması gerekiyor. Sınav merkezi tercihleri için de kılavuzdan faydalanıyor.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

ALES sonuçları 25 Ekim tarihinde ilan edilecek.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Minibüsün öğrenciye çarptığı kaza anı güvenlik kamerasındaKonya'nın Kulu ilçesinde minibüsün çarptığı öğrenci E.A. (16) yaralandı. Kaza anı ise güvenlik kamerasına kaydedildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler