Geri Dön
GündemALES ne zaman yapılacak? ALES/3 sınav yerleri açıklandı mı?

ALES ne zaman yapılacak? ALES/3 sınav yerleri açıklandı mı?

ALES için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından uygulanacak olan ALES/3 ne zaman yapılacak? Kasım ayı içerisinde yapılacak olan ALES için sınav yerleri heyecanla bekleniyor.

ALES ne zaman yapılacak? ALES/3 sınav yerleri açıklandı mı?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Peki sınav ne zaman yapılacak?

ALES SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI?

ALES/3 için geri sayım sürerken sınav giriş yerleri ise henüz açıklanmadı. Sınav yerlerinin önümüzdeki hafta içerisinde erişime açılması bekleniyor. ALES sınav giriş belgesi için ÖSYM AİS'e giriş yapmak gerekiyor.

ALES NE ZAMAN?

ALES/3 için sınav tarihini bekleyen adaylar için açıklama geldi. ALES 17 Kasım 2019'da yapılacak. sınav 10.15'te başlayacak ve 150 dakika sürecek.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçlarının 12 Aralık 2019 tarihinde açıklanması bekleniyor. ÖSYM tarafından duyurulacak olan sonuçlar elektronik ortamda görüntülenecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonuAdana ve Siirt'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik şafak operasyonunda 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, terör örgütü üyeliğinden cezaevinde bulunan hükümlülere, kırsaldan talimatlar içeren örgütsel dokümanları ziyaret sırasında getirdikleri pantolonların iç kısımlarına zulalanmış şekilde teslim ettikleri öne sürüldü. Aynı soruşturma kapsamında iki dernekte de arama yapıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner