Geri Dön
GündemSon Dakika: ALES sonuçları açıklandı! ALES/2 sınav sonucu nereden sorgulanır?

Son Dakika: ALES sonuçları açıklandı! ALES/2 sınav sonucu nereden sorgulanır?

Ertelenen ALES 21 Şubat Pazar günü gerçekleşti. Öğrencilerin gözü ÖSYM'den gelecek açıklamadaydı. ALES sonuçları erişime açıldı. Sınava katılan adaylar ALES sonuçlarına ÖSYM AİS üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişim sağlayabilecek.

Son Dakika: ALES sonuçları açıklandı! ALES/2 sınav sonucu nereden sorgulanır?

ALES sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. ÖSYM ALES/2 sınav sonuçlarını erişime açtı. Adaylar sonuçlarını elektronik ortamda sorgulayabilecek. 

ALES SONUÇLARI AÇIKLANDI

21 Şubat 2021 tarihinde uygulanan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2020-ALES/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 02 Mart 2021 tarihinde saat 16.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir.

ALES SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Kısıtlamaya aldırmadılar, çatıdaki yangını izledilerİstanbul Silivri'de 4 katlı apartmanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarını mahalleli, sokağa çıkma kısıtlamasına aldırmadan meraklı gözlerle izlerken bazı vatandaşlar da, sosyal medya üzerinde canlı yayın yaptılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet