Geri Dön
GündemALES sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? ÖSYM tarihi açıkladı

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? ÖSYM tarihi açıkladı

ALES sınavı 16 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirildi. ÖSYM'nin düzenlediği ALES sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor. Adaylar ALES sonuçlarının açıklanacağı tarhi ile ilgili detayları araştırıyorlar. Peki 2020 ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? ÖSYM tarihi açıkladı

ALES sonuçları için geri sayılıyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na girenler sonuçları bekliyorlar. ALES sonuçlarının açıklanacağı takvim ÖSYM tarafından hazırlanan takvimde yer aldı. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak 2020?

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

ALES/1 sınavının sonuçları 7 Eylül 2020 tarihinde erişime açılacak.

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Turistlere büyük şok yaşattı! Soyunma kabinine girdi ve…İstanbul'da yabancı uyruklu bir hırsız adeta turistlerin kabusu oldu. Tatile gelen onlarca turisti soydu. Ancak son işinde önce güvenlik kameralarına ardından polise yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet