Geri Dön
GündemAlevlere karşı topyekûn seferberlik

Alevlere karşı topyekûn seferberlik

Antalya ve Muğla’yı kasıp kavuran Isparta, Denizli, Uşak gibi illerde de can yakan orman yangınları dört bir yandan yürütülen çalışmalarla kontrol altına alınmaya ve yeni yangınlar da önlenmeye çalışılıyor.

Alevlere karşı topyekûn seferberlik

ANKARA Milliyet - Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Kızılay’ı ve Türkiye Belediyeler Birliği gibi pek çok kurum, alevlerle mücadeleye destek için teyakkuz durumunda. AFAD eşgüdümünde yürütülen çalışmalarda, bölgeye araç yardımı, yangına müdahalede işgücü ve insani yardımlar gibi pek çok faaliyet yürütülüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri: 400’den fazla Mehmetçik, 3 insansız hava aracı, 4 helikopter, 2 çıkarma gemisi, 50’den fazla itfaiye, arazöz ve iş makinasıyla görev yapıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı: Antalya’da bin personel, 102 araç, 4 helikopter; Muğla’da bin 150 personel, 178 araç, Isparta’da 100 personel, 26 araç, Denizli’de 60 personel, 11 araç olmak üzere, 4 ilde toplam 2 bin 310 personel, 317 araç, 4 helikopter bulunuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü: Ankara ve İstanbul başta olmak üzere diğer illerden Antalya ve Muğla’ya 112 TOMA gönderildi. Diğer illerde çıkan orman yangınlarında ise o ildeki görevli TOMA’lar kullanılıyor. Güvenlik Daire Başkanlığı Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü’ne bağlı tüm personel de Muğla’daki orman yangını olan ilçelerine gönderildi. İlçelerde göreve başlayan ekipler, yardım toplama merkezleri, tahliye  alanları, söndürme ve soğutma çalışmalarında 24 saat esasına göre görev yapıyor. Ekiplerin yangın söndürme çalışmaları sona erene kadar görev yapacağı bildirildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı: 520 sahil güvenlik personeli, bir sahil güvenlik korveti, 26 sahil güvenlik botu, 3 Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma timi, bir sahil güvenlik helikopteri ile yangın söndürme ve tahliye çalışmalarına destek veriliyor.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Akkuyu için tarih verdi! Mayıs 2023'te tamamlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, "Kendi alanında en son ve en güvenli teknoloji ile inşa edilen Türkiye'nin ilk nükleer santralinin ilk ünitesini inşallah 2023'ün mayısına yetiştireceğiz. Bu projemizi 2023 hedeflerimizin önemli sembollerinden biri olarak görüyoruz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner