Geri Dön
GündemAli Hamza kalp bekliyor

Ali Hamza kalp bekliyor

Ankara'da oyun oynarken kalbi duran, kalp masajı ile hayata döndürülen 4.5 yaşındaki Ali Hamza, kalp cihazına bağlı. ‘Umut tükeniyor’ diyen anne, kalp bağışı çağrısı yaptı.

Ali Hamza kalp bekliyor

 

Ankara'da yaşayan Sultan-İsmail Kaymakçı çiftinin doğuştan kalp büyümesi olan oğulları Ali Hamza'ya 1.5 yıl önce kalp nakli yapılması kararlaştırıldı ancak uygun kalp bulunamadı. Üç ay önce evde oyun oynadığı sırada kalbi duran Ali Hamza, ailesi tarafından evlerinin yanındaki hastaneye kaldırıldı. Acil serviste 25 dakika kalp masajı yapılarak hayata döndürülen Ali Hamza, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Ali Hamza, yoğun bakımda tedaviye alınarak kalp pompası cihazına bağlandı. Ali Hamza, 3 aydır kalp pompasına bağlı yaşayarak, kalp nakli bekliyor.

'Umutlar tükeniyor'

Bağış çağrısında bulunan anne Sultan Kaymakçı, kalp pompasına bağlı yaşayan Ali Hamza için umutların tükendiğini söyleyerek, "Bir an evvel oğlumun kalp nakli olması gerekiyor. Çocuklar bizim her şeyimiz. Hiçbirinin hayatını kaybetmesini istemeyiz ama maalesef yaşama veda edenler oluyor. Aileler o acıyla organ bağışında bulunamayabiliyor. Burada evladını kaybeden ailelere sesleniyorum; çocuğunuzun kalbi bir başka çocukta atsın istiyorsanız bize yardım edin. Oğlum uzun süredir kalp pompasına bağlı. Ben de oğlumu kaybetmekten çok korkuyorum" dedi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nden Dr. Kıvanç Terzi de Ali Hamza'nın tedavi olabilmesi için mutlaka kalp nakli olması gerektiğini söyledi. Terzi, "Pandemi öncesi döneme göre, 18 yaş altı kalp nakilleri yüzde 33 oranında azaldı. Sıkıntı içindeyiz. Ali Hamza için umutla bekliyoruz" dedi.

AK Parti ve CHP grubu arasında yumruklu kavga
'Utanç verici' şakalar basına sızdı, ortalık karıştı
Türkiye'nin gündemine oturdu! 'Bu nasıl vicdansız bir karar'
30 milyar dolarlık anlaşma!
'Film' gibi hikaye! İzlediği filmden etkilendi, Samsun'dan Nepal'e gitti
Emeklilerin gözü kulağı bu haberde! 'Ek zam' masada
Szalai için yeni açıklama geldi! 'Chelsea'ye transferi...'
Enis'ten 'Doğalım, iftira atmayın' çıkışı! Estetiklerini tek tek saydı
Başkasına benzediği için öldürüldü! Teyzesini evine bırakırken...
Şampiyonlar Ligi'nde geceye damga vuran olay!
Kilosu 120 lira! Yılbaşı gecesi satışlarda yüzde 200 artış oluyor
Meteoroloji uyarmıştı, yoğun kar yağışı başladı! Görüş mesafesi...
MasterChef'te ortalık karışıyor! 'Bu mafya ayaklarını bırak'
Kişi başı 45 bin dolar! İstanbul'da otelde basıldılar
Hafıza Testi: Hazırsanız başlıyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler