Geri Dön
GündemAntalya yüzde yüz doldu

Antalya yüzde yüz doldu

Antalya’nın Kaş ilçesinin nüfusu tatilcilerle 6 katına çıktı. Olimpos-Adrasan-Çıralı bölgesinde çadır bile kuracak yer kalmazken, Konyaaltı’nda ise yüzde yüz doluluğa ulaşan oteller satışları 20 gün önce durdurdu.

Antalya yüzde yüz doldu

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Şu an itibarıyla Kaş’ta hemen hemen yüzde 100 doluluğa ulaştık. İlçemizin nüfusu 61 bin ve şu an itibarıyla ve bayram sürecindeki hizmet verdiğimiz nüfus 300 bine yakın olacak” dedi. Konyaaltı’ndaki bir otelin genel müdürü Mehmet Şahin, “Şu an ağustos sonuna kadar ilk başta aile odası yok, bayram satışlarını kapatalı ise yaklaşık 20 gün oldu. Hâlâ çok yoğun rezervasyon talebi geliyor” dedi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca da, “Son yılların en çok seyahat edilen Kurban Bayramı olacak. Akdeniz ve Ege’de artık rezervasyonsuz gidenlerin de yer bulması çok zor” diye konuştu.

Çadır bile kuracak yer yok

Lüks tatil merkezi Belek bölgesinde bir başka otelin genel müdürü Ali Kızıldağ ise, otel olarak 2 bin eurodan başlayıp 20 bin euroya kadar gecelik fiyatı olan villaların bile bayram döneminde tamamen dolduğunu dile getirdi. Butik turizm merkezleri Çıralı, Olimpos ve Adrasan bölgesinde de bütün tesislerin yüzde 100 doluluğa ulaştığı, çadır
kuracak bile yer kalmadığı görüldü.

Tekne turları da dolu

Tekne turları da birçok bölgede doldu. Maldivler’e benzetilen Adrasan açıklarındaki Suluada tekne turları, bayram boyunca günler öncesinden yüzde 100 doluluğa ulaştı. 120’si Adrasan’da, Çıralı ve Olimpos’la birlikte bölgede toplam 150 tur teknesi olduğunu belirten tur teknesi sahibi Kudret Acar, “Adrasan’ın 4 bin nüfusu var, bayramda 30 bini aşması bekleniyor” dedi.

 

Dolmabahçe'de kritik toplantı başladı
Esra'nın ölümünde şok detay! Yeni görüntüler ortaya çıktı
İETT otobüsü yoldan çıktı! Camları kırıp çıktılar
Bakan Özer 7 kişiyi Şanlıurfa’ya gönderdi! Talimatla değişti
Ankara'da 'El Turco' rüzgarı! Osmanlı'ya kadar uzanan hikaye...
Yeni yarışmacılar belli oldu! Eski sevgililer aynı adada
Ünlü futbolcunun ruhu karısına musallat oldu! Şok görüntü...
Fiyatı dudak uçuklattı! 21 oda, 49 banyo, 5 havuz...
Kamyon kaza yaptı, 3 tanesi kaçtı! 'Gören mutlaka haber versin'
Ortaya çıktı... El Chapo'nun eşi ile ilgili şok gerçek!
Vahşi hayvan evine daldı! Korkunç saldırının görüntüleri hızla yayıldı
Sezon sonunda bedava transfer
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler