Geri Dön
GündemAÖL telafi sınavları ne zaman 2021? Açık lise telafi sınavları tarihi duyuruldu!

AÖL telafi sınavları ne zaman 2021? Açık lise telafi sınavları tarihi duyuruldu!

AÖL telafi sınavı tarihi ile ilgili detaylar öğrencilerin gündeminde yer alıyor. AÖL telafi sınavı tarihleri belli oldu. Öğrenciler, AÖL telafi sınav tarihlerini araştırıyorlar. Peki AÖL telafi sınavları ne zaman?

AÖL telafi sınavları ne zaman 2021? Açık lise telafi sınavları tarihi duyuruldu!

AÖL 3.dönem sınavlarının tamamlanmasından sonra öğrenciler telafi sınavları ile ilgili ayrıntıları merak ediyorlar. MEB, AÖL telafi sınavı tarihini açıkladı. Peki AÖL telafi sınavları ne zaman 2021?

AÖL TELAFİ SINAVLARI NE ZAMAN?

AÖL telafi sınavları 27 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30'dan 28 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59'a kadar online bir şekilde gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı şu açıklamayı gerçekleştirdi;

"Açık Öğretim Lisesi, 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı 1. Döneminde yeni kayıt veya kayıt yenileme işlemlerini yaptırarak 25 Şubat-1 Mart 2021 tarihleri arasında yapılan çevrim içi (online) sınavlara çeşitli nedenlerle katılamayan öğrencilerimiz (Batı Avrupa ve Balkanlar Programı öğrencileri hariç) için; 27 Temmuz 2021 tarihi saat 09.30'dan 28 Temmuz 2021 tarihi saat 23.59'a kadar çevrim içi (online) olarak telafi sınavı yapılacaktır.

Telafi sınavına katılma hakkı olan öğrencilerin kayıt yenileme ve ders atama işlemleri Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yanan orman alanı için bekletilen tohumları çalan hırsızlar, yakalandıMersin'in Anamur ilçesinde yanan ormanlık alanların tekrar ağaçlandırılması için bekletilen 450 kilogram kızıl çam tohumunu çalan 4 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner