Geri Dön

'Artık senin hukukun yok, bitti o!'

Sosyal medyada hakkında en çok yorum yapılan dizilerin başında gelen "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" Twitter'a yine damgasını vurdu.

'Artık senin hukukun yok, bitti o!'

Fenomen dizi hem dün akşamki bölümüyle hem de aldığı cezayla sosyal medyanın en çok konuşulan konularından bir oldu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), daha önce uyarı cezası verdiği “Bir Ankara Polisiyesi-Behzat Ç.” dizisine, aynı maddenin ihlali nedeniyle bu kez idari para cezası uygulayacak. Üst Kurul, 7 Haziran'da gerçekleştirilen son toplantısında Behzat Ç. dizisi için 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'nun 8/2 ve 8/1/h maddelerinin ihlali nedeniyle müeyyide uygulanmasına karar verdi.

RTÜK, daha önce, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz” maddesinden uyarı cezası verdiği diziye, 1-8 Nisan tarihlerinde yayımlanan bölümlerinde aynı maddeyi ihlal etmesi nedeniyle bu kez idari para cezası uygulayacak.

Üst Kurul, yayınların alkol, tütün ürünleri ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı madde kullanımıyla kumar oynamayı özendirici nitelikte olamayacağı yönündeki maddenin ihlali nedeniyle de diziye uyarı müeyyidesi uygulanmasını kararlaştırdı. Behzat Ç. hayranları daha önce Ankara Kızılay'da bir araya gelerek diziye verilen cezaları protesto etmişti. Kızılay Yüksel Caddesi'nde toplanan kalabalık grup, Çankaya Belediyesi'nin kurduğu dev ekranda diziyi kaldırımlara oturarak izleyen 'Behzat Ç.' sevenleri, dizinin reklam aralarında ''Behzat'a uzanan eller kırılsın'', ''Ankara uyuma, 'Behzat Ç.'ne sahip çık'' sloganları da atmıştı.

SAVCI ESRA'YLA HUKUK TARTIŞMASI
Dizinin dün gece yayınlanan 68. bölümünde Behzat Ç. 'nin amansız düşmanı Ercüment Çözer yarım kalan hesabı kapatmak için geri döndü ve ihale sürecinde zorluk çıkaran Savcı Esra 'yı devre dışı bırakmaya çalıştı. Behzat Ç., Esra'dan Ercüment Çözer'in peşini bırakmasını istedi. Hukukun üstünlüğüne inanan Savcı Esra'yı vazgeçirmeye çalışan Behzat Ç. 'Artık senin hukukun yok bitti o! Onların hukuku var ' dedi. Savcı Esra ise Behzat Ç.'ye, 'Ben bu işin peşini bırakmam. Ben seni bırakırım ama bu işin peşini bırakmam' dedi.

Savcı Esra ve Behzat Ç. arasında geçen bu diyaloglar sanal alemi de salladı. Behzat Ç.'deki bu sahne sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Behzat Ç. ve Savcı Esra'yı gecenin en çok konuşulan konuları arasına sokmayı başardı. (Habertürk)

İran, askeri tatbikatında yerin altından balistik füze ateşlediİran Devrim Muhafızları, yıllık askeri tatbikatları kapsamında ilk kez yerin altından balistik füze ateşledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber