Geri Dön
GündemAstsubaylara, özlük haklarına iyileştirme müjdesi

Astsubaylara, özlük haklarına iyileştirme müjdesi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya gelen emekli astsubaylar, astsubayların göreve başlama derecesinin yükseltilmesini, subaylar da olduğu gibi astsubaylara da görev tazminatı sağlanmasını ve rütbe yaş haddinin isteğe bağlı olarak 55’ten 60’a çıkarılmasını talep etti.

Astsubaylara, özlük haklarına iyileştirme müjdesi

Bakan Akar, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) temsilcileri ve muvazzaf astsubaylarla Etiler Orduevi’nde geçen hafta yemekte bir araya geldi.

Yaş haddi yükseltilecek

“Subay ve astsubay et ve tırnak gibidir, ayrım yapılması imkansızdır. Gece gündüz, kıtada, operasyonlarda tüm görevlerde beraberler” diyen Akar, “Astsubaylarımızın teknik, idari, komuta konusundaki rolleri yadsınamaz, hiçbir şekilde göz ardı edilemez” sözleriyle astsubayların önemine ve özverisine dikkat çekti.

Toplantıda, astsubayların özlük haklarının iyileştirilmesi ele alındı. Yapılan bir takım düzenlemelerle tüm personelin özlük haklarında 400 lira artış olduğunu söyleyen Akar, “Muvazzaflardan özel ihtisas sahibi astsubaylara ilave değişik rakamlar verildi” dedi.

Akar, sadece emekli astsubayların özlük haklarının iyileştirmeyi amaçlayan bir çalışma içerisinde de olduklarını kaydetti. Edinilen bilgiye göre, toplantıda emekli astsubaylar, taleplerini dile getirdi. Zorunlu emeklilik yaşını dolduran astsubaylara, ihtiyaç duyulan branşlarda ve talep edenler için 60 yaşına kadar çalışma hakkı verilmesi gündeme geldi. Söz konusu düzenleme yapıldığı takdirde, astsubaylarda rütbe yaş haddi isteğe bağlı 55’ten 60’a çıkacak.

Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet