Geri Dön
GündemAVM saatleri 2020 | AVM açılış - kapanış saatleri kaç? Alışveriş merkezleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

AVM saatleri 2020 | AVM açılış - kapanış saatleri kaç? Alışveriş merkezleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

AVM saatleri merak konusu oldu. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, AVM’lerde saat değişikliği yaptı. Corona virüsü nedeniyle değişen AV açılış - kapanış saatleri nasıl oldu? Alışveriş merkezleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

AVM saatleri 2020 | AVM açılış - kapanış saatleri kaç? Alışveriş merkezleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

Türkiye'de görünen corona virüsü vakasından sonra alınan tedbirler arasına Alışveriş Merkezleri de katıldı. AV saatlerinde değişiklik oldu. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş AVM'ler için yeni çalışma saatlerini açıkladı. Peki AVM açılış - kapanış saatleri kaç? Alışveriş merkezleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

AVM SAATLERİ 2020

AVM AÇILIŞ - KAPANIŞ SAATLERİ BELLİ OLDU

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş:

"AVM’lerimize kiracılarımızla da görüşerek öğlen 12.00 ila akşam 20.00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alınmıştır. Ancak bu tavsiye kararının istihdamı olumsuz etkilememesi için yıllık izinler kullandırılarak bu uygulamanın yapılması önerilmiştir. Bu sayede AVM’lerdeki çalışanlarımız için de birbiriyle temas etmeyen ayrı gruplar oluşturarak; hizmetin hem hijyenik hem de kesintisiz devam etmesini sağlayacağız. Bu uygulama ile AVM çalışanlarımızın sağlığını korumayı hedefliyoruz."

Tüm alışveriş merkezlerimizde dezenfektasyon çalışmalarından, çalışanlara maske tedariğine kadar geniş çaplı önlemler alındığını belirten Altaş, halkı bilgilendirici videoların AVM’lerdeki ekranlarda ve halka ulaşabilecek tüm mecralarda yer alacağını da vurguladı.

Öte yandan, AVM’lere girişlerin daha kontrollü olacağının altını çizen Altaş, "Okulların tatil edilmesi ile toplumda oluşan paniğin farkındayız. Biz de bu süre içerisinde geçerli olacak şekilde AVM’lerimizdeki kapalı çocuk oyun alanlarının ve etkinlik alanlarının kapalı tutulmasını tavsiye ediyoruz.” dedi.

3 çocuğunun önünde dehşeti yaşadıİzmir'in Seferihisar ilçesinde Irmak Kıvrak T. (38), boşanma aşamasındaki eşi Murat T. (48) tarafından 3 çocuğunun gözü önünde darbedildi. Sitenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen olay sonrasında bel kemiğinde 3 kırık oluşan  Irmak Kıvrak T., üçüncü kez şiddet olayına uğradığını ve her seferinde polise başvurduğunu belirterek, "Bu kişi şu an dışarıda. Eskiden gözaltına alınırdı ama şimdi gözaltı diye bir şey yok. İlla ölmemiz mi lazım? İlla bıçaklanmam ya da silahla vurulmam mı lazım?" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet