Geri Dön

Aydın'da ilk iftar saat kaçta? Aydın sahur - iftar vakitleri

İslam alemi için en hayırlı ay olan Ramazan ayı bu gece başlıyor. Ramazan ayının ilk gün heyecanı tüm vatandaşlarda yaşanıyor. Peki 11 ayın sultanı Ramazan ayının ilk imsak vakti Aydın'da ne zaman? Aydın'da ilk iftar saat kaçta?

Aydın'da ilk iftar saat kaçta? Aydın sahur - iftar vakitleri

AYDIN'DA İMSAK VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü Aydın'da imsak : 04:29

AYDIN'DA İFTAR VAKTİ

Ramazan'ın ilk günü Aydın'da iftar : 20:09

2019 İMSAKİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Bu kıymetli zaman dilimini ibadet ve iyiliklerle değerlendiren mümin ebedi mutluluğun kapısını açar. Cehennemden kurtuluş beratını alarak zaman ve mekân cennetine doğru yol alır. Bir hadis-i şerifte şöyle buyurulmaktadır:
“Ramazan Ayı gelince, cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır ve şeytanlar zincire vurulurlar”

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Sıcak hava ve yüksek nem sonrası sahiller dolduAntalya'da sıcak hava ve yüksek nemden bunalanlar Konyaaltı ve Lara sahillerine koştu. Sahillerdeki kalabalığın maske ve fiziki mesafe kuralına uymadıkları dikkati çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber