Geri Dön

Ayşen Gruda: Ha cami kapatmışsın ha tiyatro

Ünlü oyuncu Ayşen Gruda yine çok tartışılacak bir çıkışa imza attı. Gruda dün akşam katıldığı Enver Aysever'in programında "Ha cami kapatmışsın ha tiyatro" dedi.

Önceki ay çözüm sürecine ilişkin yaptığı "İzin verin dağa gidip PKK'lıları indirmek için ikna edeyim" açıklamasıyla ündeme gelen Ayşen Gruda yine tartışılacak bir çıkış yaptı.

CNN Türk'te ekrana gelen Aykırı Sorular'ın konuğu olan Gruda, bugüne kadar gelen hükümetlere, sanat dünyası ile ilgili programlarını yetersiz bulduğu gerekçesiyle eleştiriler sıraladı.

Ünlü sanatçı, konu şehir tiyatroları tartışmasına da gelince de "Tiyatro hiç kapatılır mı. Ha tiyatro kapatmışsın ha cami" açıklamasında bulundu.

Ayşen Gruda şöyle devam etti;

"Cami nasıl bir mabedse, tiyatro da aynı şekilde mabeddir. Yani kutsaldır. O yüzden camiyi kapatmakla tiyatroyu kapatmak arasında bir fark yok. Camide insanlar vaaz yoluyla Tanrı'nın öğretilerini öğrenir ve ibadet yapar, tiyatroda da hayatla ilgili birçok şey öğrenir. İkisini de kapatmak kutsala saldırıdır"

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber