Geri Dön

Baba ve oğul yasağı ihlal edince cezadan kaçamadı!

Kayseri’de sokağa çıkma yasağına rağmen otomobilleriyle dışarı çıkan baba ve oğluna 392'şer lira para cezası uygulandı.

Baba ve oğul yasağı ihlal edince cezadan kaçamadı!

Serkan Yükseker ve oğlu Yusuf Yükseker, sokağa çıkma yasağının 2'nci gününde, 35 EFE 48 plakalı otomobilleriyle dışarı çıktı. Cumhuriyet Meydanı'nda trafik ekipleri tarafından durdurulan baba ve oğluna, yasağa uymadıkları gerekçesiyle 392'şer lira para cezası kesildi.

Baba Yükseker, "Markete uğrayacaktık. Oradan da birine uğrayıp, eve geçecektik. Şimdi eve gidiyoruz. 392 TL ceza yedik" dedi.

Polis ekipleri, yasağa uymayan ikiliye, genelgeye göre saat 14.00'e kadar evlerinin yakınındaki marketlerden alışveriş yapabileceğini bildirdi.

 

 

Bakan Koca: "Yaşlanan dünyada kronik hastalıklar gittikçe büyüyen bir sorun halini aldı"Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde bütün çabasını ve zamanını kadın, erkek bütün vatandaşların sağlıklı nefes alabildiği günlere ulaşması için yoğunlaştırdığını belirterek, "Pandemi sürecinin, hayatımızın her alanında derin izler bırakması kaçınılmazdır. Bu izlerin birçok sosyal konuda olduğu gibi kadınlarımızda daha derin olması muhtemeldir." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet