Geri Dön
GündemBahamalar’da rekora daldı

Bahamalar’da rekora daldı

Edebiyat öğretmeni Birgül Erken, Bahamalar’da düzenlenen ve 21 ülkeden 46 sualtı sporcusunun katıldığı Vertical Blue Serbest Dalış Dünya Kupası’nda 3 dakika 22 saniyeyle Türkiye rekoru kırdı

Bahamalar’da rekora daldı

Gökhan Karakaş -  Orta Amerika’da yer alan Bahamalar’da dünyanın en derin deniz deliklerinden biri olan 202 metre derinliğindeki Dean’s Blue Hole’de sualtı sporcularına yönelik bir yarışma düzenlendi. Yarışmaya Türkiye, ABD, Bahamalar, Barbados, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, Güney Afrika, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kore, Meksika, Peru, Rusya, Slovenya, Şili, Tayvan, Tunus ve Yeni Zelanda’dan 46 sporcu katılıyor. 13 yıldır düzenlenen Vertical Blue Serbest Dalış Dünya Kupası’na katılan Türk sporculardan Birgül Erken, Dean’s Blue Hole’ün gizemli mavisinde Türkiye rekoru
elde etti.

77 metreye indi

Türkiye’den destek bulamayan ve Carmed İlaç sponsorluğuna kendi imkânlarını ekleyerek yarışmaya katılan edebiyat öğretmeni Birgül Erken, 77 metre derinliğe indi. Tek nefesle iniş çıkış dahil 3 dakika 22 saniye sualtında kalan Birgül Erken, “Ülkemi dünya spor arenasında en iyi şekilde temsil etmeye çabalıyorum. Antrenmanlarımı hiç aksatmadan Mısır’da ve Türkiye’nin eşsiz maviliklerinde yaptım. Öğretmen kimliğimle çocuklara rol model olmaya çabalarken azimle çalışarak hayallerine kavuşabileceklerini anlatmayı amaçlıyorum” dedi.

Sponsor arıyor

Antrenman ve yarışma masrafları için gerekli sponsor arayışının sürdüğünü belirten Birgül Erken, yarışmaya kendi imkânlarıyla geldiğini söyledi.

Erken, “Bu turnuvada büyük başarılar yakalamak için çabaladım. Daha iyi derecelerin geleceğinin işaretlerini aldım. Bana destek olan tek firma Carmed’e çok teşekkür ederim. Sıkıntılara rağmen sporculara destek ve fırsat verildiğinde çok daha iyi dereceler elde edileceğine inanıyorum” diye konuştu. 

Bahamalar’da rekora daldı

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Arkadaşları, kayıp Sally'i gözyaşlarıyla andıEskişehir'de, kaybolduktan sonra Amjed Mohsin Mohammed tarafından öldürülerek, parçalara bölündüğü ihtimali üzerine her yerde aranan Irak uyruklu Sally Ali Challab Al-Abbood'un (20) arkadaşları, anma programı düzenledi. Sally'nin fotoğrafı önünde tütsü ve mum yakan arkadaşları, gözyaşı döktü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler