Geri Dön
GündemBakan Koca paylaştı! Beyazıt Öztürk'ten önemli çağrı

Bakan Koca paylaştı! Beyazıt Öztürk'ten önemli çağrı

Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadelede yürütülen aşılama kampanyası kapsamında sanatçı Beyazıt Öztürk'ün yer aldığı kamu spotu hazırlandı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından, "Kolları Sıvıyoruz" sloganıyla yürütülen Kovid-19 aşılama kampanyası kapsamında hazırlanan, Öztürk'ün vatandaşları aşı olmaya çağırdığı kamu spotunu paylaştı. Öztürk, kamu spotunda, "Hiçbirimizin yapısı birbirimizden ayrı kalmaya, hayatı kısıtlamalarla yaşamaya uygun değil. Bugünleri bir daha yaşamamak için aslında yapmamız gereken şey çok basit. Normalleşmek için bilime ve aşıya güvenin." çağrısında bulundu.

Videoda, salgın hastalıkları kontrol altına almanın en etkili yolunun aşı olduğu vurgulandı.

Bakan Koca bir diğer paylaşımında şu notu düştü:

Sevcan Orhan: Aşılar uygulanmaya başladığından beri hastaneye yatış ve can kaybı oranı ne kadar azaldı farkında mısınız? Herkes aşı olduğunda bizi çok daha güzel günler karşılayacak. Lütfen, siz de aşınızı olun.

Bakanlık tarafından Kovid-19'la mücadelede başlatılan aşılama kampanyasına, bugüne kadar birçok ünlü isim kamu spotlarında rol alarak destek verdi.

27 TEMMUZ, 1 MİLYONUNCU DOZ

Aşı Olan: Hatice Yenigün (34)

Aşı: Sinovac, 2. Doz

Aşıyı Yapan: İrem Özay

Sorumlu Hekim: Fidan Yıldız Ünal

Aşının Zamanı: 18.05

Yer: İstanbul Okan Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Tuzla

'Kolay gelsin diyorlar, aşılarını yapıyorlar'

Bakan Koca bir diğer paylaşımında, "Kolay gelsin diyorlar, aşılarını yapıyorlar. Aşı ekiplerimiz, sağlık kurumlarımıza gelecek zamanı olmayan tarım işçilerinin aşılarını yapabilmek için tarlalarda. Fotoğraf Bafra’nın Yeşilyazı mahallesinden." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca paylaştı Beyazıt Öztürkten önemli çağrı

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Polisin 'dur' ihtarına uymayan araçtakiler kaçamadıKayseri'de, polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kiraladıkları hafif ticari araçla kaçmaya çalışan 3 kişi, kovalamaca sonucu yakalandı. Araçtakilerin birinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler