Geri Dön

Balkonda aç kalan köpeğe itfaiye merdiveni ile yiyecek

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, bir evin balkonunda aç ve susuz kalan köpeğin yardımına belediye ile itfaiye ekipleri koştu. Su ve mama verilen köpeğin, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Belediye görevlileri, köpeğin sahibine ulaşmaya çalışıyor.

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, sosyal medya üzerinden bir evin balkonundaki köpeğin aç ve susuz bırakıldığı paylaşımları yapıldı. Bunun üzerine Çınarcık Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Birimi ekipleri adrese gitti. Adrese itfaiye ekipleri de çağrıldı. Çamlık Mahallesi Haksan Sitesi'ndeki apartmanın ikinci katındaki balkona, itfaiye merdiveniyle ulaşan belediye görevlisi Çin aslanı cinsi köpek için bir çuval mama ve suyu bıraktı.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince, belediyenin, sahipli hayvanları toplama yetkisinin bulunmadığını belirten görevliler, sağlık kontrolünden geçirdikleri köpeğin sahibine ulaşmak için çalışma başlattı.

Çınarcık Belediyesi Veteriner Hekimi Nesrin Fakirullahoğlu, “Vatandaşlardan aldığımız ihbar üzerine hemen harekete geçerek balkondaki Çin aslanı cinsi köpeğe ilk müdahaleyi yaptık ve mama ile su verdik. Ancak, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na göre sahipli olduğu için köpeği alamıyoruz. Durumu Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne ilettik ve sahibine ulaşılmaya çalışılıyor. Biz köpeğin karnını doyurduk, suyunu verdik ve sahiplerine ulaşılana kadar belirli periyotlarla kontrollerini yapacağız. Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk siyaset tarihine postmodern darbe olarak geçen 28 Şubat 1997'nin, 24. yıldönümü için görüntülü bir mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "28 Şubat döneminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydım. Okuduğum bir şiir sebebiyle hukuksuz bir şekilde hapse atıldı. Siyasi hayatım bitirilmek istendi. Darbe bir insanlık suçudur." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet