Geri Dön
GündemBaraj gölünde boğulan uzman onbaşı, toprağa verildi

Baraj gölünde boğulan uzman onbaşı, toprağa verildi

Malatya'nın Kale ilçesinde serinlemek için girdiği Karakaya baraj gölünde boğulan Piyade Uzman Onbaşı Okan Karaca (27), yakınlarının gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Baraj gölünde boğulan uzman onbaşı, toprağa verildi

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan Uzman Onbaşı Okan Karaca, yıllık izni için geldiği memleketinde dün, arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için Karakaya barajı gölüne girdi. Bir süre sonra çırpınmaya başlayan Karaca, akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Dalgıçların çalışmasıyla Karaca'nın 5 metre derinliğinde cansız bedeni bulundu. Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsi sonrası Karaca'nın Türk bayrağına sarılı tabuttaki cenazesi tören için Malatya'nın Kale ilçesine getirildi. Merkez Camisi'nde kılınan cenaze namazına Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, Kale Belediye Başkanı Murat Koca, Karaca'nın yakınları ile vatandaşlar katıldı. Oğlunun tabutu başında Kürtçe ağıtlar yakan annesi Nurşide Karaca, uzun süre gözyaşı döktü. Okan Karaca'nın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Abuşoğlu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Baraj gölünde boğulan uzman onbaşı, toprağa verildi

Baraj gölünde boğulan uzman onbaşı, toprağa verildi


altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler