Geri Dön

Barselona’da Türk Filmleri Festivali

Bu yıl ilk kez 5-17 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Barselona Türk Filmleri Festivali, Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Kış Uykusu’ filmi ile açılacak.

Barselona’da Türk Filmleri Festivali

Festivalde bir Masterclass düzenleyecek olan Ebru Ceylan ve son filmi ‘Ahlat Ağacı’ ile 71. Cannes Film Festivali’nde yarışacak Nuri Bilge Ceylan, Cannes öncesi Barselona Türk Filmleri Festivali’nin konukları olacaklar. Selim Evci’nin direktörlüğünde, Filmoteca de Catalunya’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek festival, Barselona Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla düzenleniyor. Festivalde, Seren Yüce’nin ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’ , Mustafa Kara’nın ‘Kalandar Soğuğu’, Fikret Reyhan’ın ‘Sarı Sıcak’, Onur Saylak’ın ‘Daha’, Tolga Karaçelik’in ‘Sarmaşık’, Senem Tüzen’in ‘Ana Yurdu’, Mehmet Eryılmaz’ın ‘Misafir’ ve Selim Evci’nin ‘Saklı’ filmleri seyirci ile buluşacak. Festival alanını Filmoteca, 366 ve 175 kişilik iki ayrı sinema salonunu, kütüphane, kafe, müze ve geniş sergi alanıyla bölgenin önemli kültür merkezleri arasında bulunuyor. 12 gün sürecek olan festival Barselona’da merakla beklenen etkinlikler arasında yer alıyor.

Barselona’da Türk Filmleri Festivali

Ceylan’ın yönettiği ‘Kış Uykusu’ filmi festivalin açılışını gerçekleştirecek.

Son dakika... Okul servislerine koronavirüs denetimi!Okulların kademeli olarak yüz yüze eğitime başlaması ile birlikte polis ekipleri de okul servislerinde denetimlerde bulundu. Servis şoförleri koronavirüs tedbirleri kapsamında bilgilendirilip araçlar kontrol edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber