Geri Dön
GündemBaş ağrısına dair her şey tartışılacak

Baş ağrısına dair her şey tartışılacak

Uzman isimlerin konuşmacı olarak katılacağı ve baş ağrısının tüm yönleriyle ele alınacağı kongre 28-31 Ekim arasında Antalya’da düzenlenecek

Baş ağrısına dair her şey tartışılacak

Baş ağrısı ve ağrı alanında toplumsal farkındalığı artırmak konusunda çok yönlü çalışmalar sürdüren Küresel Migren ve Ağrı Derneği, Uluslararası Başağrısı Derneği (IHS) ana sponsorluğunda, 5. MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) ve 3. Türk-Afrika Başağrısı Kongresi’ni düzenliyor. 28-31 Ekim tarihleri arasında Antalya Akra Otel’de sınırlı sayıda yerinde kayıt ve sınırsız online kayıtla düzenlenecek kongrelerde uzmanlar baş ağrısını tüm yönleriyle ele alacak.

Uzman konuşmacılar

Kongre, nöroloji uzmanları ev sahipliğinde yapılsa da, algoloji uzmanları, aile hekimleri ve hekim dışı sağlık çalışanları (psikolog, fizyoterapist, hemşire, sosyal çalışmacı, diyetisyen vb) için de önemli bir eğitim fırsatı sunuyor. Kongre programında aynı zamanda sınırlı sayıda hekime maket üzerinde bizzat başağrısı girişimsel tedavisi eğitim imkanı da sunulacak.

Kongre resmi dilinin İngilizce olduğunu ifade eden Kongre Başkanı ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Özge, tüm sunumların önceden kayıtlanarak İngilizce alt yazı yazılması ve Türkçe simultane çeviri imkanının sunumların daha rahat anlaşılması üzerinde katkısı olacağını ifade etti.

Kongreye, baş ağrısı alanında öncü olan 60’dan fazla uluslararası ve ulusal akademisyen konuşmacı veya tartışmacı olarak katılıyor. Migreni çözen araştırmasıyla 2021 Beyin Ödülü sahibi King’s College London Psikiyatri Enstitüsü’nden Prof. Dr. Peter Goadsby ve Lund Üniversitesi’nden Prof. Dr. Lars Edvinson da davetli konuşmacılar arasında.

Yoğun ilgi görüyor

Bugüne değin Türkiye’de baş ağrısı akademisyenlerinin gelişmekte olan ülkelere yönelik baş ağrısı eğitiminde aldıkları etkin görevlerin devamı niteliğinde olan kongreye son yıllarda Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar ve Asya ülkelerinden de yoğun ilgi duyuluyor. Kongre aynı zamanda ülkemizde baş ağrısı alanında üretilen akademik çalışmaların uluslararası arenanın dikkatine sunulması anlamında da özel bir hedef barındırıyor.

Baş ağrısı ve ağrı alanında toplumsal farkındalık konusunda çok yönlü çalışmalar yürüten Küresel Migren ve Ağrı Derneği, migren başta olmak üzere baş ağrısı hastalarını, bu alanda çalışan hekimleri ve sağlık çalışanlarını da dernek çalışmalarını izlemek ve katkı sunmak üzere davet ediyor. Kongre hakkında detaylı bilgi ve kayıt için  www.globalmigraine-pain.com adresi ziyaret edilebilir bilgi alınabilir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Güvenlik kamerasını görmesine rağmen hırsızlık yapan kadının pişkinliği pes dedirttiElazığ’da ev eşyası ürünleri satan mağazaya alışveriş bahanesi ile giren bir kadın, güvenlik kameralarına aldırış etmeden meyve sıkacağını çantasına atıp, elindeki kahve makinesiyle mağazadan çıktı. 2 bin 500 lira değerinde ürün çalarak kayıplara karışan kadının pişkinliği pes dedirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler