Geri Dön
GündemBaşkentte 3 katlı binada patlama! Baba ve kızı öldü 4 kişi yaralandı

Başkentte 3 katlı binada patlama! Baba ve kızı öldü 4 kişi yaralandı

Ankara Keçiören’de 3 katlı bina, doğal gaz sızıntısı nedeniyle meydana gelen patlamayla birlikte kısmen çöktü. Enkazdan yaralı çıkarılan 6 kişiden 2 kişi hayatını kaybetti.

Başkentte 3 katlı binada patlama! Baba ve kızı öldü 4 kişi yaralandı

 

PAŞA ALYURT Milliyet - Kızlarpınarı Caddesi’ndeki 114 numaralı 3 katlı binada dün saat 22.30 sıralarında patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte yangın çıkan binada çökme meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye, sağlık ekibi ile Başkent Gaz ekibi sevk edildi. Yangının söndürülmesinin ardından binaya giren ekiplerin ilk incelemesinde, doğal gaz sızıntısı nedeniyle binanın tüm katlarındaki mutfak bölümlerinde patlama meydana geldiği ve çökmenin oluştuğu belirlendi. Binada kalanlar tahliye edilirken, arama kurtarma çalışmalarında enkazdan 2’si çocuk, 1 hamile kadın olmak üzere 6 kişi yaralı olarak çıkarıldı. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin, Iraklı Türkmen baba ve kızının hayatını kaybettiğini, 4 yaralının da tedavilerinin devam ettiğini açıkladı.

60 yıllık bina

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da olay yerinde yaptığı açıklamada, “Binanın dörtte biri göçmüş durumda. 60 yıllık bir bina, kentsel dönüşüm kapsamındaki bir bölgede yer alıyor. 9 daire var, 4’ü dolu. Altta işyerleri var” bilgisini verdi.