Geri Dön

Batman'da 'fare zehri' paniği! Apar topar hastaneye kaldırıldılar

Batman'ın Gercüş ilçesinde, intihar etmek için fare zehri alan Dilber T. (36) ile zehirden etkilendikleri şüphesiyle 4 yakını, hastanede tedaviye alındı.

Batman'da 'fare zehri' paniği! Apar topar hastaneye kaldırıldılar

Olay, Gercüş'e bağlı Gönüllü köyünde meydana geldi. 2 çocuk annesi Dilber T., iddiaya göre, yaşamına son vermek için fare zehri kullandı. Yakınları Eşref T., Hilal T., Şemdin Gündüz ve Songül Gündüz, fenalaşıp, istifra etmeye başlayan Dilber T.'yi Gercüş Devlet Hastanesi'ne götürdü. Dilber T. ile birlikte hastanede fenalaşan 4 yakını, zehirden etkilendikleri şüphesiyle tedaviye alındı. Buradaki müdahalelerinin ardından 5 kişi, Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Öte yandan Gercüş Devlet Hastanesi'ndeki sağlık çalışanlarının, 5 kişiye müdahale için tam donanımlı, özel kıyafetler giydiği görüldü. Batman Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, fare zehri nedeniyle acil servisteki odaların dezenfekte edildiğini, bu yüzden hastane çalışanlarının tam donamlı kıyafet giydiklerini belirterek, endişe verici durum olmadığını söyledi.

Batmanda fare zehri paniği Apar topar hastaneye kaldırıldılar

Kubilay Gülbek'le 5 DakikaDHA Genel Müdürü Kubilay Gülbek bu hafta, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı kasıp kavuran corona virüs hakkında yalnış bilinen doğrular ve doğru bilinen yanlışları anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber