Geri Dön
GündemBayram ne zaman, ayın kaçında 2020? Ramazan Bayramı tatili kaç gün, ne zaman başlıyor?

Bayram ne zaman, ayın kaçında 2020? Ramazan Bayramı tatili kaç gün, ne zaman başlıyor?

On bir ayın sultanı Ramazan ayı yaşanıyor. Ramazan ayının ardından İslam dünyasında Ramazan Bayramı kutlanacak. Bayrama adım adım yaklaşırken bayramın bu sene hangi tarihe ve ayın kaçına denk geldiği merak ediliyor. Peki bayram ne zaman, ayın kaçında? Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Bayram ne zaman, ayın kaçında 2020?  Ramazan Bayramı tatili kaç gün, ne zaman başlıyor?

Üç aylar içerisinde yer alan Ramazan ayının ortasına yaklaşılıyor. Ramazan ayının sonunda gelecek Ramazan Bayramı ile ilgili araştırmalar ise başladı. Bayramın ne zaman olacağı ve tatilin kaç yapılacağı merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinden yayınlanan dini günler takvimi ile bayramın tarihi belli oldu. Peki bayram ayın kaçında, ne zaman? Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN 2020?

Ramazan Bayramı 1. Gün: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı 2. Gün: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 3. Gün: 26 Mayıs Salı

Yukarıda yer alan tarihlerde bayram tatili olması bekleniyor.Bayram tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili bir açıklama bulunmuyor.

RAMAZAN BAYRAMI

İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayram. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arifedir.

Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Ramazan Bayramı her sene bir önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Selçuk Bayraktar gençlerin çağrısına sessiz kalmadı: ''Konum atın geliyorum''Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde TEKNOFEST kapsamında TÜBİTAK, Bilişim Vadisi ve HAVELSAN iş birliğiyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nda öğrencilerin yaptığı araçları inceledi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner