Geri Dön

Bayram tatili kaç gün olacak? Ramazan Bayramı tatili başlangıç ve bitiş günleri

Ramazan ayının bitimine kısa bir süre kala vatandaşlar Bayram tatili kaç gün olacak sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bayram tatiline ilişkin açıklama yapan Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ tatilin kaç gün olacağına dair açıklamalarda bulundu. Peki Bayram tatili kaç gün olacak?

Bayram tatili kaç gün olacak? Ramazan Bayramı tatili başlangıç ve bitiş günleri

Ramazan ayına kısa bir süre kala vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konuların başında Ramazan Bayramı tatilini kaç gün olacağı sorusu yer alıyor. Ramazan Bayramı tatiline ilişkin açıklamalarda bulunan Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada bu yıl Ramazan Bayramının bu yıl hafta sonuna denk geldiği ve başka bir tatil tasarruflarının olmadığını dile getirdi. Peki Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlayacak ne zaman sona erecek?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı, 15 Haziran'da kutlanmaya başlanacak ve üç gün sürecek

14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi - Perşembe

15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün - Cuma

16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün - Cumartesi

17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün - Pazar

Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı’nda idari izin kararı alınmadığını açıkladı.

Bozdağ, " Ramazan Bayramı'na çok az bir zaman kaldığına işaret eden Bozdağ, "Ramazan Bayramı nedeniyle idari tatil verme durumu söz konusu değil. Çünkü Ramazan Bayramı cuma gününe, hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle Bakanlar Kurulu idari bir tatil kararı alma gereği duymamıştır." dedi.

AREFE GÜNÜ TATİL OLACAK MI?

Dini bayram günleri arasında yer alan Ramazan Bayramı, Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre Arefe günü dahil toplamda 3,5 gün sürmektedir. Arefe günü,

Resmi Gazete'deki bilgiye göre arafe yarım gün olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla kamu çalışanları için kurumların insiyatifinde idari tatil ilan edilmezse, 14 Haziran Perşembe günü saat 13.00'dan sonra tatil başlayacaktır.

Merdivenden kızak yaptılar, aracın arkasına bağlayıp doyasıya eğlendilerSivas’ın Zara ilçesinde merdivenden yaptıkları kızağı arabanın arkasına bağlayıp kayan gençler doyasıya eğlendiler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet