Geri Dön
GündemBekir Bozdağ'dan Kamer Genç'e cevap

Bekir Bozdağ'dan Kamer Genç'e cevap

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulu'ndaki kavganın ardından HSYK ile kanun teklifinin görüşmelerinin erteleneceğine ilişkin iddialarla ilgili "Çalışmalar devam edecek" dedi. Bekir Bozdağ, Kamer Genç'e sert bir cevap verdi.

Bekir Bozdağ'dan Kamer Genç'e cevap

AA muhabirinin konuya ilişkin sorusuna Bekir Bozdağ, "Çalışmalar devam edecek. Çalışmak için buradayız" karşılığını verdi

Bekir Bozdağ'dan Kamer Genç'e cevap

Önerge üzerinde söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, HSYK düzenlemesine ilişkin eleştirilerde bulundu. Bunun üzerinde Bekir Bozdağ, Kamer Genç'e çok sert bir cevap verdi

Bekir Bozdağ: "Sayın hatip şahsımı ve sayın Ahmet İyimaya'yı dinsizlikle itham eden bir ifade kullandı. Sayın Genç'i herkes tanıyor, Ahmet İyimaya'yı da tanıyor, Bekir Bozdağ'ı da tanıyor. Ben eminim ki duyanların buna dair akıllarına birçok atasözü gelmiştir ama ben o atasözlerinin hiçbirini söylemek istemem ama bilmesini isterim ki benim dinimi, imanımı tartmaya Kamer Genç'in kıratı yetmez. Hiçbirisi bunu tartamaz. Ben sayın İyimaya'nın da dininin, imanının sayın Kamer Genç tarafından tartılabileceğine inanmıyorum. Bütün bunları milletimiz değerlendiriyor.

Benim dilime pek çok laf geliyor ama ben bunların hiçbirisini ifade etmek istemem. İnsanları itham ederken, lütfen herkes diline hakim olsun, doğru şeyler söylesin, edebiyle, üslubuyla, güzelliğiyle burada konuşulması lazım. Ben şimdi kalkıp size başka başka laflar elbette söyleyebilirim ama benim edebim, ahlakım, yetişme tarzım buna izin vermez. Bunun hesabını mahkemede soracağım."