Geri Dön

Belediyeden atılan isçinin intikamı!

Sakarya’nın Karasu İlçe Belediyesi’nde taşeron firmada çalışırken 8 ay önce işten çıkarılan Ülker Topçu, sahilden kepçelerle alınan deniz kumunun belediyeye ait kamyonlara yüklenmesinin fotoğraflarını çekip Karasu Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Topçu denizden alınan kumun inşaatlarda kullanıldığını iddia etti.

Belediyeden atılan isçinin intikamı!


2 çocuk babası Ülker Topçu, Karasu Cumhuriyet Savcılığına yaptığı suç duyurusunda, Karasu Belediyesi’ne ait 54 PA 723 plakalı kamyona Karadeniz sahil şeridinde kepçeyle deniz kumu yüklendiğini ve bu kumun da inşaatlarda kullanıldığını iddia etti. Topçu dilekçesinde, ”Karasu Belediyesine ait kamyonların her sabah Karasu Limanı’nın batısındaki sahilde kum yükleyerek taşıdıklarını belediyedeki arkadaşlarım söyleyince bölgeye gittik. Burada resmi plakalı belediyeye ait kamyonlara sahilden kum yüklediğini gördüm. Yanımda taşıdığım fotoğraf makinesiyle fotoğrafladım. Ardından emniyeti aradık. Polis ekibi geldi, kamyonları durdurdu. Ancak herhangi bir işlem yapılmadı. Ben yasalara aykırı bir durum olduğunu düşündüğüm için savcılığa başvurdum.”
Karasu Cumhuriyet Savcılığı eski belediye çalışanının şikayeti üzerine soruşturma başlatırken, Karasu Belediyesi ise bölgede yol çalışması yapıldığını bu kapsamda da kum alındığını açıkladı.

Çekmeköy'de silahlı kavgaİstanbul Çekmeköy'de çıkan kavgada, silahla vurulan 2 kişi yaralandı. Polisin kaçan kişileri yakalamak için çalışması sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet