Geri Dön
GündemBeşiktaş'ta çalışanlarını darbeden patrona istenen ceza belli oldu

Beşiktaş'ta çalışanlarını darbeden patrona istenen ceza belli oldu

Beşiktaş’taki bir eğlence kulübünde ayağa kalkmadıkları için çalışanlarını darp ederken çıkan görüntüleri tepki çeken işletme sahibi Şahin Şeker’in yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada, Şeker’in “hakaret”, “yaralama” ve “tehdit” suçlarından 10,5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Beşiktaş'ta çalışanlarını darbeden patrona istenen ceza belli oldu

Damla GÜLER / milliyet.com.tr İstanbul Beşiktaş’ta Dorock XL isimli eğlence mekanı sahibi Şahin Şeker, 12 Nisan 2019 tarihinde çalışanlarının yanından geçerken ayağa kalkmadıkları gerekçesiyle 4 çalışanını darp etmişti. Olay anına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinin sosyal medyaya düşmesinin ardında gözaltına alınıp serbest bırakılan Şahin hakkında, “basit yaralama”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

30 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya müştekiler ve sanık Şahin Şeker katılmadı. Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, sanık Şahin Şeker’in müştekileri yaşanan tartışmada, “Hepinizi öldürürüm. Yapacağınız işi s…m” diyerek yaraladığı anlatıldı. Mütalaada sanığın, “hakaret”, “yaralama” ve “tehdit” suçlarından 2,5 yıldan 10,5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Mütalaanın ardından sanık avukatına savunma için süre veren mahkeme duruşmayı erteledi.

“HATIRLAMIYORUM”

Sanık Şahin Şeker gözaltına alındığında savcılığa verdiği ifadede, “Zaman zaman işlerin nasıl gittiğini görmek için söz konusu mekâna gelirim. Olay günü, girişte karşılama kısmında bulunan Gaye isimli çalışan ile adını bilmediğim bir çalışan kendi aralarında konuşuyorlardı. Ben de kendilerine müşteri velinimettir, kapı açıldığı zaman ayağa kalkılır. Ben çocukluktan beri esnaflık yapıyorum. Müşterilere karşı saygılı olacaksınız, görevinizi yapacaksınız. Bir anda öfkelendim. Gaye'nin yanındaki çocuğa tokat attım. Sonrasında olanları net hatırlamıyorum. Gaye'ye vurduğum anları hatırlamıyorum. Sonrasında üst kata konser alanına çıktım. Mustafa ile karşılaştım. Yine görüntülerde Mustafa'ya da vurmuşum ancak hatırlamıyorum. Konser alanında karşıma çıkan kişiye de vurmuşum ama onu da hatırlamıyorum” demişti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İstanbul'da vahşice öldürülen otelci çift cinayetinde yeni detaylarİstanbul'da otel işletmeciliği yapan ve 20 gün önce ayrı ayrı yerlerde birisi silahla başından vurularak diğeri ise boğazı kesilerek öldürülen Nuri ve Esra Yıldız çifti cinayetinde Nuri Yıldız'ın abisinin 3 çocuğu tutuklandı. Birisi kadın 3 cinayet zanlısının, emniyet ve mahkemede verdikleri ifadede cinayet suçlamalarını kabul etmeyip Yıldız'a 600 bin lira ortaklık parası verdiklerini ifade ettikleri öğrenildi. Güvenlik kamera ve plaka tanımlama sistemi görüntüleri ile HTS kayıtlarından cinayet zanlılarına ulaşan polisin, cinayetin Nuri Yıldız'ın abisi Fahri Yıldız'ın 2 oğlu tarafından servetini ele geçirmek için işlendiğini tespit etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler