Geri Dön

‘Beyaz bayrak için tuvalet kâğıdı aldım’

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın (ÖKK) ele geçirilme teşebbüsüne ilişkin 69 sanığın yargılanmasına başlandı. Müştekilerden Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın katılmadığı duruşmada sanıklar savunma yaptı.

‘Beyaz bayrak için tuvalet kâğıdı aldım’

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanıklar, güvenlik önlemleri altında duruşma salonuna getirildi.
Tutuklu sanıklardan plan subayı Adem Loğa, 15 Temmuz’da mesai bitiminden sonra izninin başladığını, eşiyle birlikte Haymana’da otele gittiğini, ÖKK’da darbe faaliyetini yöneten isim olduğu iddia edilen Albay Ümit Bak’ın üzerinden ele geçirilen listede adının yer almasından dolayı tutuklandığını söyledi. Loğa, “Darbeden haberim olsaydı müdahil olurdum. 22 yıldır TSK’dayım. Bir ayağımı mayına basarak Cudi’de bıraktım. Göreve devam ettim. Protez ayaklı benim gibi bir bacağı olmayan engelli biri nasıl darbe yapar?” dedi.
Tutuklu sanıklardan ÖKK nizamiyesinde görevli nöbetçi Astsubay Ahmet Aslan da nöbet çizelgesinin darbe girişiminin çok öncesinden belli olduğunu söyledi. Aslan, “Nizamiyedeki kayıt kabul binası önündeki kamera önünde oturdum. Tuvalete gittim. Beyaz bayrak göstermek için tuvalet kağıdı aldım” dedi.

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacakYeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber