Geri Dön

Beyaz Kırlangıçlar trafik denetiminde

Beyaz Kırlangıçlar trafik denetiminde

- Kurban Bayramı tatili için yola çıkan sürücülerin, Anadolu Otoyolu’nun Karadeniz bağlantı yolu olarak kullanılan Gerede gişelerinde oluşturduğu araç kuyruğu önceki akşam sona erdi.

Trafik ekiplerinin denetimleri ise yurt genelinde arife gününde de sürdü. Çankırı’da belediye tarafından denetimlerde durdurulan yolcu ve sürücülere kaya tuzu ile kızılcık ekşisi, Mersin’de ise trafik ekipleri sürücülere lokum ve şeker ikram etti.

- İzmir’de İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ve bayram tatili nedeniyle Çeşme’de görevlendirilen “Beyaz Kırlangıçlar” adlı bisikletli trafik polisleri, bir yandan trafiği denetliyor bir yandan da vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda bilgilendiriyor. Tatilciler de 3’ü kadın 10 kişilik ‘Beyaz Kırlangıçlar’ ekibine başarılar dileyip hatıra fotoğrafı çektiriyor.

- Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Samsun’un Çakallı mevkisinde uygulama yapan bölge trafik ekiplerini ziyaret etti. Uzunkaya bu bayram kendisinin de trafik polisi olduğunu belirterek, “hatalı sürücüye kırmızı düdük” projesi hakkında bilgi verdi. Her yıl Kurban Bayramı tatilinde 100’ün üzerinde vatandaşın trafik kazalarında hayatını kaybettiğine işaret eden Uzunkaya, “Geçen yıl Türkiye’da toplam 7 bin 300 kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti. Bu orta büyüklükte bir ilçe demek. Her yıl bir ilçe öldürüyoruz” dedi. - DHA, AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi'ne video mesajCumhurbaşkanı Erdoğan'ın, BM 75. Genel Kurulu etkinlikleri kapsamında düzenlenen Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, "Tarihi mesuliyetimiz yok denecek kadar az olmasına rağmen iklim değişikliği ile mücadelede en ön saflarda yer alıyoruz." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber