Geri Dön

BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB duyurdu...

BİLSEM sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı 29 Mart'ta açıklanması gereken BİLSEM sınav sonuçları ile ilgili güncel tarihi duyurdu. İşte sonuçların açıklanacağı tarih.

BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB duyurdu...

İlkokul 1,2 ve 3. sınıf öğrencileri arasından resim, müzik, zihinsel yetenek gibi alanlarda özel eğitime ihtiyaç duyanları belirlemek amacıyla MEB tarafından BİLSEM sınavları uygulanmaktadır. Sınavlar 19 Ocak - 24 Mart tarihleri arasında yapılmıştı.

Peki, BİLSEM sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM Grup Tarama Uygulama sonuçlarının açıklanma tarihine ilişkin duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“BİLSEM tanılama sürecinde gerçekleşen başvuru sayısının öngörülenin çok üzerinde olması nedeniyle grup tarama uygulama süreci uzatılmış, takvim değişikliği zorunlu hâle gelmiştir.

25/12/2018 tarihinde onaylanan yeni takvim sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılmıştır. Paylaşılan takvimde de belirtildiği üzere grup tarama uygulama sonuçlarının açıklanma tarihi 19 Nisan 2019’dur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber