Geri Dön

BİLSEM yerleştirme sonuçları açıklandı (Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleştirme sonuçları)

2017-2018 eğitim öğretim yılı BİLSEM yerleştirme sonuçları açıklandı. Genel yetenek, resim ve müzik alanında değerlendirmeye alınıp yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 31 Ağustos tarihine kadar kayıt yaptırabilecekler.

BİLSEM yerleştirme sonuçları açıklandı (Bilim ve Sanat Merkezlerine yerleştirme sonuçları)

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren Bilim ve Sanat Merkezlerimizde eğitimlerine devam edecek öğrencilere yönelik bireysel değerlendirme ve yetenek komisyonları değerlendirmeleri tamamlanmıştır.

Genel Yetenek alanında bireysel incelemeye giren öğrenciler için taban puan tüm sınıf düzeyleri için 130;

Resim ve müzik alanında değerlendirmeye alınan öğrenciler için taban puan tüm sınıf düzeyleri için 90 olarak belirlenmiştir.

Yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 31 Ağustos 2017 tarihine kadar kayıtlarını yaptırabilirler.

BİLSEM SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır'da vaka sayıları artıyor!Diyarbakır'da yanlış maske kullanımı ve sosyal mesafenin göz ardı edilmesi sonucu artmaya başlayan koronavirüs vakaları nedeniyle pandemi hastaneleri doluluğa yakın bir oranda hizmet vermeye başladı. Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve İl Pandemi Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen, kentte özellikle son 4 gün içerisinde kişisel dikkatsizlik nedeniyle vakalarda artış yaşandığını belirterek, "Bu artış oranı yüzde 15 civarındadır. Bu artışın tek sebebi maalesef yanlış maske kullanımıdır" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber