Geri Dön
GündemBisikletliye indirim  ve kapalı park alanı

Bisikletliye indirim  ve kapalı park alanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) vatandaşların bisikletlerini güvenle park edebilmesi için kapalı bisiklet parkları kurmaya hazırlanıyor. İstanbulkart ile entegre şekilde çalışan kapalı ve korunaklı bu park yerleri, ilk etapta belirlenen öncelikli aktarma merkezlerinde açılacak. Park alanına en fazla 10 bisiklet park edilebilecek. İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, “Park yerleri dışarıdan bakıldığında kutu gibi görünüyor. Girişleri İstanbulkart ile olacak. Örneğin Kadıköy Meydanı’na bisikleti ile gelen vatandaşımız, İstanbulkart ile kapısını açacak ve bisikletini park edebilecek” dedi.

Bisikletliye indirim  ve kapalı park alanı

 

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul - 2 bin 500 park demirinin okul çevrelerine konulacağını belirten Cihan, “50 tane tamir istasyonumuz var. Bir ay sonra belirlenen noktalara konulacak. Vatandaşımız, ücretsiz olarak bu istasyonlardan yararlanacak. Paylaşımlı olarak sadece 3 bin bisiklet var. Bu sayının 20 bin olması, sistemin tüm kente yayılması gerekiyor. Metrobüsten inip otobüse bindiğinizde aktarma indirimi alınıyorsa aynı şekilde bisiklete binip ardından otobüse binildiğinde de bir aktarma indirim sistemini çok yakında hizmete alacağız” ifadelerini kullandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yolcuyken çaldığı taksiyle 3 gün taksicilik yaptı!Beylikdüzü'nde şoförün tuvalete gitmek üzere inmesini fırsat bilerek, yolcusu olduğu taksiyi çalıp, 3 gün boyunca taksicilik yapan şüpheli, Avcılar'da yakalandı. Şüphelinin daha önceden de 46 suçtan poliste kaydı olduğu ve 11 ayrı suçtan arandığı tespit edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler