Geri Dön

Bitcoin ne kadar? İşte Litecoin ve Ethereum fiyatları...

Bitcoin ne kadar? İşte gündemden düşmeyen Litecoin ve Ethereum fiyatları... Sanal para, herkes tarafından araştırılmaya devam ediyor. Bir kuruma bağlı olmayan kripto para birimi Bitcoin, popülerliğini korumaya devam ediyor. İşte her gün merakla araştırılan Bitcoin, Litecoin ve Ethereum fiyatları...

Bitcoin ne kadar? İşte Litecoin ve Ethereum fiyatları...

Son dönemde sıkça gündeme gelen Bitcoin’le ilgili tartışmalar sürse de bu sanal ödeme türüyle satış yapan Türk işletme sayısı artıyor. Türkiye’de eğlence, sağlık, giyim, gıda ve benzeri birçok sektörde Bitcoin’le alışveriş yapılabiliyor.

Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul eden işletme sayısı Türkiye’de şu an için 60’ın üzerinde. Hukuk bürosu da var, mimarlık bürosu da.. Hatta Van Kahvaltı Salonu bile bitcoin’le ödeme alıyor. İşletmeler sanal para birimiyle ödeme aldıkları gibi para transferlerini de bu yöntemle yapıyor. Bitcoin’i kullanan işletmeler bu ödeme seçeneğinin daha karlı olduklarını söylüyor ama henüz ödeme alan olmamış.

Bütün sanal paralar gibi çok riskli olan Bitcoin ani fiyat iniş ve çıkışları yaşıyor. Ekonomistler sanal para piyasalarında bir balon olduğunu tartışsa da kimileri sanal paraların finansal bir devrim yaratacağını savunuyor.

Bitcoin’in arkasında herhangi bir devlet ya da Merkez Bankası garantisi bulunmuyor. Tedavüle Bitcoin çıkarmak için ‘madencilik’ yapmak, yani çok güçlü bilgisayarlarla çok zor matematiksel denklemlerin üstesinden gelmek gerekiyor. Tüm dünyada üretilebilecek Bitcoin sayısı 21 milyon adetle sınırlı. Bunun ise yüzde 80’i tedavüle çıkmış durumda.

BITCOIN NE KADAR?

Bitcoin (BTC)
13,302 USD
11,220 EUR

Litecoin (LTC)
263.58 USD
0.019810 BTC

Ethereum (ETH)
688.19 USD
0.051698 BTC

Ethereum Classic (ETC)
27.870 USD
0.002089 BTC


BAKAN ZEYBEKÇİ'DEN BİTCOİN AÇIKLAMASI

Ekonomi Bakanı Bitcoin hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Bakan Zeybekçi‘nin Bitcoin için söylediği ifadeler oldukça ilginç.

Yapılan bir röportajda “Bitcoin’in global bir saadet zinciri olma riski son derece yüksek. Hiçbir tabana, hiçbir varlığa, hiçbir üretime dayanmıyor. Ne benim ne de etrafımdakilerin hiçbir şekilde aklından geçmez. Vatandaşlarımıza da bu konuyla ilgili, “Aman ha!” diyorum.” ifadesini kullanan Zeybekçi, bakanlığın konuyla ilgili incelemesinin devam ettiğini de belirtti.

Ekonomi Bakanı Bitcoin alternatifi de verdi!
Bakan Zeybekçi, Bitcoin yerine üretime dönük şirketlerin hisselerinin alınmasını daha mantıklı bulduğunu söyledi. Türkiye‘ye yatırım yapmalarını öneren Zeybekçi, bu yöntemin daha makul olduğu kanısında.

Vatandaşlar dünya ikincisi sörfçüyü mahsur kaldı sandıAdana’da Seyhan Baraj Gölünde uçurtma sörfü yapan iki kez dünya ikincisi 8 kez Türkiye birincisi olan profesyonel sörfçü rüzgarın etkisini kaybetmesiyle gölde kalınca onun mahsur kaldığını zanneden vatandaşlar yardım çağırdı. Sörfçü öz çekim yaparken kendini kurtarmaya gelen dalgıç polisleri geri gönderdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet