Geri Dön

‘Biz, Başka Yerde’

Dünyanın önde gelen sanat etkinliklerinden Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi bu yıl 11 Mayıs-24 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor.

‘Biz, Başka Yerde’

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) koordinasyonunda, Fiat’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye Pavyonu’nda, sanatçı İnci Eviner’in “Biz, Başka Yerde” başlıklı yapıtı sergilenecek. Venedik Bienali’nin ana mekânlarından Arsenale’de yer alan Türkiye Pavyonu’nda görülebilecek serginin küratörlüğünü Zeynep Öz üstleniyor. Eviner ve Öz, serginin ayrıntılarını Salon İKSV’de düzenlenen basın toplantısıyla anlattı. Toplantıya İstanbul Bienali ve Güncel Sanat Projeleri Direktörü Bige Örer ile Fiat adına Tofaş Kurumsal İletişim Direktörü Arzu Çolakoğlu da katıldı.

Hiç durmadan...

Sanatçı Eviner’in, “Biz, Başka Yerde”nin sergilenişi için Arsenale’deki Türkiye Pavyonu’nun mekânını bir sahneye dönüştüreceği açıklandı. Burada sanatçı çizdiği desenlerinin izinde, ses yerleştirmeleri ve objelere, videolara yer verecek ve izleyici için farklı duyusal ve görsel katmanlar oluşturacak. Eserin çıkış noktalarından biri Alman siyaset bilimci Hannah Arendt’in 1943’te kaleme aldığı “Biz Mülteciler” adlı metin oluşturuyor. Eser Arendt’in de bahsettiği mücadelelere dair bir anlatı sunmayı amaçlıyor. İnci Eviner, “Bu figürler diğer yarılarını bulmak için mekân boyunca hiç durmadan yer değiştiriyorlar. Bu çaba kesintiye uğratılmış, iptal edilmiş hafızalarını ve bedenlerini yeniden ele geçirme çabasıdır” dedi.

‘Biz, Başka Yerde’

Rus sosyal medya fenomeni lüks aracını yaktıRusya’nın ünlü sosyal medya fenomenlerinden biri milyonluk lüks aracını sürekli arızalandığını öne sürerek boş bir arazide ateşe verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber