Geri Dön
GündemBomba iddia! ABD ile teröristler Menbiç'i görüştü ve...

Bomba iddia! ABD ile teröristler Menbiç'i görüştü ve...

ABD’li yetkililer ve terör örgütü PYD’nin Menbiç’te bir barajda yaptığı toplantıda, Menbiç’in ÖSO’ya teslimi kararı alındığı iddia edildi.

Bomba iddia! ABD ile teröristler Menbiç'i görüştü ve...

Türk silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu ( ÖSO) birliklerinin 2 ayda Suriye’nin Afrin bölgesinde kontrolü sağlamasının ardından, gözler PYD/YPG kontrolündeki Menbiç’e çevrildi. Afrin’den sonra sıranın Menbiç’e geleceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan askerlerinin buradan çekilmesini istemiş ve Türk askerinin oraya girerek bölgeyi gerçek sahiplerine teslim edeceğini söylemişti.

TOPLANTIDAN ÇIKAN KARAR

Gazete Habertürk'ten Neşet Dişkaya'nın haberine göre Türkiye’nin Menbiç’teki kararlı tutumu üzerine, ABD yetkililerinin terör örgütü PYD/YPG ile Menbiç’te bir barajda önceki gün toplantı yaptıkları ileri sürüldü. Toplantıda Menbiç’in ÖSO’ya teslim edilmesi konusunda karar çıktığı iddia edildi. Toplantıda aynı zamanda belirli yerlerde ABD noktalarının olması ve Fırat’ın batısında kesinlikle PYD/YPG’nin olmaması yönünde karar alındığı da belirtildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yolcuyken çaldığı taksiyle 3 gün taksicilik yaptı!Beylikdüzü'nde şoförün tuvalete gitmek üzere inmesini fırsat bilerek, yolcusu olduğu taksiyi çalıp, 3 gün boyunca taksicilik yapan şüpheli, Avcılar'da yakalandı. Şüphelinin daha önceden de 46 suçtan poliste kaydı olduğu ve 11 ayrı suçtan arandığı tespit edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler