Geri Dön

Bu Öykü mutlu devam etsin

Lösemi hastası Öykü için Türkiye çapında başlatılan ilik bağışı seferberliğine Milliyet çalışanları da katıldı. Arkadaşlarımız, Demirören Medya Center’a gelen Kızılay aracında Öykü ve ilik bekleyen diğer çocuklar için kan verdi

Bu Öykü mutlu devam etsin

İzmirli Yazıcı ailesinin 3.5 yaşındaki kızı Öykü Arin’e geçtiğimiz kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi konuldu. Tedavisi Antalya’da devam eden küçük kızın sağlığına kavuşması için iki ay içinde yüzde 100 uyumlu ilik nakli gerekiyor. Öykü Arin için Türkiye çapında başlatılan ilik bağışı seferberliğine Milliyet çalışanları da katıldı. Demirören Medya Center’a gelen Kızılay aracına giden Demirören Medya Grubu çalışanları, Öykü ve onun gibi ilik bekleyen yüzlerce çocuğa donör olabilmek için 3 tüp kan örneği verdi. Gazeteciler ayrıca kan bağışında da bulundu. Sabah saatlerinde başlayan bağış işlemleri akşama kadar devam etti. Öykü’ye ve nice ‘Öykü’lere umut olabilmek için onlarca medya çalışanı, Kızılay aracında kan ve kök hücre bağışında bulundu.

‘Sadece iki dakika’

Sadece birkaç dakikalarını ayırarak kök hücre için 3 tüp kan veren Demirören Medya çalışanları, kök hücre ve kan bağışı konusunda duyarlılık çağrısında bulundu. D-Smart Yazılım Geliştirme Müdürü İlhan Akpınar, “Kök hücre bağışında bulundum. Çok kısa bir işlem, 3 tüp kan vererek donör olunabiliyor. Bir kişiye umut olabilirsek ne mutlu bize. Çevremdeki herkesi bu konuda teşvik edeceğim. Fakat iş yoğunluğundan insanlar bu merkezlere gidemiyor. Böyle imkanlar olsa daha iyi olabilir” dedi. Milliyet Haber Merkezi editörü Görkem Evci de bir gün herkesin kan ve kök hücreye ihtiyaç duyabileceğini hatırlattı: “Stoklarda kan olsa da bu sürekli bir ihtiyaç. Ne kadar çok kişi kök hücre donörü olursa umutlar o kadar artıyor. Kısa ve çok kolay bir işlemden sonra kan ve kök hücre bağışında bulunulabilir.”

Bu Öykü mutlu devam etsin

‘Çare olmak için’

Umut olmak için kan bağışında bulunduğunu belirten Kanal D Haber kameramanı Hakan Kahraman ise “Çaresiz kalmış insanlara çare olabilmek ya da umut olabilmek için kök hücre bağışında bulundum. İnşallah birine faydamız olur” diye konuştu. CNN Türk internet editörü Çağlar Gödek de “Herkesin kan ve kök hücre bağışında bulunması gerekiyor. Çünkü kimin ne zaman kana veya kök hücreye ihtiyacı olabileceğini bilemeyiz. Duyarlı olmak gerekiyor. Çevremizdeki insanları da duyarlı olmaları için uyarmalı ve teşvik etmeliyiz” dedi.

Bu Öykü mutlu devam etsin

‘Hayatlara dokunun’

Kızılay aracında kan ve kök hücre bağışında bulunan Kanal D Müzik’ten Seçkin Gökçen, “Birilerinin hayatına dokunmak için vereceğimiz kan, o insanın hayatını kurtarabilir. Organ nakli ile de öldükten sonra insanların hayatlarına dokunabiliriz. Önemli olan insanların iyilik yapma isteğinin olması. Bu bir kan bağışı ile de olur. Kök hücre bağışında da bulundum. Çevremdeki insanları da teşvik etmeye çalışacağım” şeklinde konuştu.

İstanbul Adliyesi’nden destek

Öykü Arin’e İstanbul Çağlayan Adliyesi çalışanlarından da destek geldi. Adliyeden yapılan açıklamada, “Öykü Arin ve tüm lösemili çocuklar için donör oluyoruz. Tüm meslektaş ve dostlarımızı bugün Çağlayan Adliyesi Kızılay Kan Merkezi’ne bekliyoruz” denildi.

Azerbaycan'dan Ermenistan'a ağır darbeAzerbaycan ordusu, topraklarını işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonda, Ermenistan' a ağır darbe vurmayı sürdürüyor. Azerbaycan ordusu, işgalden kurtarılan Sugovuşan köyünde  Ermenistan ordusuna ait  500 bin dolar (3 milyon 948 bin TL) değerinde askeri araç ve mühimmatı ele geçirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber