Geri Dön
GündemBu oyun ev kazandırıyor

Bu oyun ev kazandırıyor

Dünyanın ev kazandıran ilk konut üretim simülasyonu olan 9dollarshome.com’da ilk turun lideri sıfır dairesini teslim aldı. Konut üretim faktörlerini en verimli şekilde bir araya getirerek ev yapan yarışmacının daire kazandığı simülasyonda ikinci tur 12 Eylül 2013’te başlıyor.

Bu oyun ev kazandırıyor

9dollarshome.com adresinde başlayan dünyanın ev kazandıran ilk simülasyonunda 1.tur sona erdi ve oyunu lider bitiren yarışmacı sıfır dairesinin anahtarlarını teslim aldı. Konut üretim faktörlerini en verimli ve ekonomik bir şekilde bir araya getirerek sanal ev yapan yarışmacılardan Selim Kıvılcım, İstanbul Beylikdüzü Fi Tower konutlarında yepyeni bir dairenin sahibi oldu.

Kazanan yarışmacıya dairesinin tapusu ve anahtarları düzenlenen bir törenle teslim edildi. Simülasyonu ilk sırada bitirerek daire kazanan yarışmacı Selim Kıvılcım, düşüncelerini, “İçerik olarak çok eğlenceli bir oyun, daha da keyiflendirilebilir. Zorluk derecesine bakarsanız da aşırı zor, imkânsız denecek gibi bir yapısı yoktu, ama zorlu bölümleri de mevcuttu. Yeni geliştirmelerle daha da heyecan verici olabilir bence. Oyun çok zevkliydi sonunda da böyle bir ödül kazanmak en büyük keyif tabii ki” sözleriyle dile getirdi.

Simülasyonda ayrıca ilk dereceleri elde eden Özlem Öztürk, Serap Şimşek, Kaan Öztürk, Onurkan Çuha ve Mehmet Kibar adlı yarışmacılara da tablet bilgisayar ve akıllı telefonlardan oluşan çeşitli ödüller verildi.

Bu oyun ev kazandırıyor

Yeni turda yenilikler de var

Stratejik bir kaynak toplama oyunu olan 9DollarsHome’da oyuncular konut üretiminin temel girdileriyle en hızlı ve ekonomik konutu inşa etmeye çalışıyorlar. Oyun, konut üretiminde kullanılan ‘Su, Demir, Odun, Cam ve Taş’tan oluşan 5 ana kaynağın toplanmasıyla başlıyor. Her yarışmacı önce binalarını inşa edeceği boş araziyi alıyor ve topladığı kaynakla konut yapımı için gerekli olan şantiye binasını kuruyor. Yarışmacıların araziler üzerinde 5 ana kaynağı kullanarak stratejik hamlelerle en hızlı ve kaliteli konutu üretmeye çalıştıkları simülasyonun yeni turunda birtakım yeni modüller de eklendi. Yeni turda yarışmacılar oyun sırasında online sohbet edebilecek ve birbirlerinin kaynaklarından ‘çalıp’ kendi inşaatlarında kullanabilecekler.

Sosyal sorumluluk uygulamaları çeşitlendi

Sosyal sorumluluk uygulamasına da yer veren 9dollarshome ekibi, önceki turda hafta galipleri adına sokak hayvanları için steril kulübe temin etmişti. Yeni turda ise her haftanın galibi adına 200 TL değerinde çeşitli sosyal yardımlar yapılacak. Bu yardımlar kimi zaman bir evcil hayvan barınağı ya da ihtiyaç sahibi bir öğrenciye kırtasiye yardımı şeklinde olacak.

Dünyanın ev kazandıran ilk simülasyonunda ikinci tura katılarak ev sahibi olmak için, 12 Eylül 2013’e kadar www.9dollarshome.com adresine girerek üye kaydı yaptırmak yeterli.

Erzurum'da çığ düştü! AFAD ekipleri bölgeye gidiyor
Fatma Girik son yolculuğuna uğurlandı! Türkan Şoray tabutunu öptü
Kritik senaryo! Gram altın yıl içerisinde...
Sosyal medyada tehlikeli tarif! 1 litre sütten 'kaşar peyniri' yapanlar...
Hablemitoğlu'nun suikastının katil zanlısı Türkiye'ye getirildi!
Asgari ücretin üzerinde çalışanlar dikkat! Maaş tabloları ortaya çıktı
Bircan Bali gözyaşlarıyla anlattı! Mahmutyazıcıoğlu'nun son sözleri
İsrailli haham Türkiye'ye iş gezisinde kendini camide buldu!
Acun, Süper Lig efsanesini getirdi! Fotoğraf basına sızdı
Psikopat adam hayatını kararttı! 100 kilometre hızla giden araçtan dışarı attı
Vahşet gecesinin tek tanığı: Kesinlikle uyurken öldürdü
Tesla ve TOGG karşı karşıya! Türkiye'den 10 şehir eklendi
Acılı gününde ısrarla para istedi mi? 'Külah varsa ona anlatsın'
F.Bahçe'nin gözdesi Konan, Salah'ın kabusu oldu!
Kuyumcularda altın günleri başladı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler