Geri Dön
GündemBursluluk sınavı 2021 tarihi ne zaman? Bursluluk sınavı ne zamana ertelendi?

Bursluluk sınavı 2021 tarihi ne zaman? Bursluluk sınavı ne zamana ertelendi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak uygulanan Bursluluk sınavı ile ilgili meraklı arayış dinmiyor. 25 Nisan 2021 tarihinde uygulanması planan Bursluluk sınavı koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte ileri bir tarihe ertelendi. 5, 6, 7, 8, Hazırlık Sınıfı, 9, 10 ve 11’inci Sınıflardan katılım sağlayacak öğrenciler bursluluk sınavı ne zaman, bursluluk sınavı 2021 tarihi ne zamana ertelendi araştırmasına bulunuyor. Peki MEB konuya ilişkin yeni tarihi açıkladı mı?

Bursluluk sınavı 2021 tarihi ne zaman? Bursluluk sınavı ne zamana ertelendi?

8-26 Şubat 2021 Tarihleri arasında alınan bursluluk sınavı başvuru işlemleri yoğun ilgi gördü. Ardından Bursluluk sınavı için geri sayım başladı. Fakat koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgından dolayı 25 Nisan'da uygulanacak olan Bursluluk sınavının ertelendiğini dile getirdi. Bursluluk sınavı adayları ise sınavın ne zaman uygulanacağını, hangi tarihe ertelendiğini öğrenmek istiyor. Peki bursluluk sınavı 2021 sınavının tarihi ne zaman, belli oldu mu?

BURSLULUK SINAVI 2021 TARİHİ NE ZAMANA ERTELENDİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bursluluk sınavı tarihinin koronavirüs vaka durumuna göre belirleneceğini açıkladı. Henüz kesinleşmiş bir tarih açıklanmadı. Konuya ilişkin detaylı bilgi geldiğinde haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

Bursluluk Başlangıcı

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir. Bursluluk sınavını kazanan ancak parasız yatılılığa yerleştirilen öğrenciler, 2684 sayılı İlköğretim ve Ortaöğretimde Parasız Yatılı veya Burslu Öğrenci Okutma ve Bunlara Yapılacak Sosyal Yardımlara İlişkin Kanun’un 7 nci maddesinde belirtilen “Parasız yatılı öğrencilere ayrıca burs verilmez.” hükmü gereğince bursluluktan yararlanamaz.

Bursun Devamı, Kesilmesi ve İtirazlar

Bursun devamı, kesilmesi ve itirazlara ilişkin iş ve işlemler Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği’nin 18 inci maddesine göre yapılacaktır.

Haziran'da şoke eden görüntü! Bir anda bastırdıBursa'da'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, önlem almaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet