Geri Dön

Can Dündar hakkında kırmızı bülten

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen terör soruşturması kapsamında hakkında ‘yakalama’ kararı verilen eski Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile ilgili ‘kırmızı bülten’ ve iade talebinde bulunuldu.

Can Dündar  hakkında kırmızı bülten

Başsavcılık, merkez Bağlar ilçesinde 24 Nisan 2016’da Diyarbakır Esnaf ve Sanaatkarlar Odası Başkanlığı konferans salonunda gerçekleştirilen bir konferansta yaptığı konuşmada ‘terör örgütü propagandası yaptığı’ iddiasıyla soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında başsavcılığın talebi üzerine 5. Sulh Ceza Hakimliği, Dündar hakkında ‘yakalama’ kararı çıkarttı. Başsavcılığın Dündar ile ilgili ‘kırmızı bülten’ ve ‘iade talepnamesi’ Adalet Bakanlığı’na gönderildi. Dündar, konuşmasında terör örgütü PKK’nın cebir, şiddet ve tehdit içeren yöntemlerini öven, meşru gösteren ve teşvik eden ifadeler kullanmakla suçlanıyor. l

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet