Geri Dön

CAN olmaya koştular

Ardeşen’de lösemiyle savaşan 7 yaşındaki Emir için başlatılan ilik bağışı kampanyasının ilk gününde 700 kişi sıraya girdi

CAN olmaya koştular

Rize Ardeşen’de öğretmen Murat - Nevin Şeremet çiftinin 7 yaşındaki ogulları Emir’e 6 ay önce lösemi teşhisi konuldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde tedavi gören çocuğun sağlığına kavuşması için tek çarenin ilik nakli olduğu bildirildi. Bunun üzerine ailenin yakınları, uygun iliğin bulunması için sosyal medyada ‘kök hücre bağışı kampanyası’ başlattı.

Sosyal medyada, kampanya kapsamında Türk Kızılayı Rize Şubesi yetkilileri ile görüşüldüğü ve gönüllüler için Ardeşen’e kan bağışı otobüsünün geleceği de duyuruldu.

Duyarlılık örneği

Kampanyanın ilk gününde, Ardeşen’de 700 kişi kan vermek için Türk Kızılayı otobüsüne koşup sıraya girdi. Duyarlı vatandaşlar sayesinde ilk gün 130 kök hücre ve 45 ünite kan bağışı yapıldı. Yoğun ilgi üzerine Türk Kızılayı aracının 3 gün daha ilçeye gelerek, görevlilerin gönüllülerden kök hücre ve kan alacağı duyuruldu.

CAN olmaya koştular
Bakan da bağış yaptı

Rize Ardeşen’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da Türk Kızılay’ı aracını ziyaret edip kampanya hakkında bilgi aldı. Emir’in ailesi ile görüşen Bakan Bak da kök hücre ve kan bağışında bulundu. Çok anlamlı bir kampanya başlatıldığını belirten Bakan, “Kan bağışı hayat kurtarmak açısından çok önemli. Bir yavrumuzun kurtarılması adına seferber olunması, bir araya geldiğimizde neler yapabileceğimizi gösteriyor” dedi. Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin de kampanyada gönüllü oldu.

Zabıta müdürünü bıçakla yaralayan çift tutuklandı!Aydın’ın Didim ilçesinde, iddiaya göre, halk pazarında izinsiz sergi açmaya çalıştıkları için kendilerine engel olmak isteyen Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’na (44) bıçakla saldırıp, göğsünden yaralayan seyyar satıcı Bayram Tang (38) ve eşi Kudret Tang (35) polisteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber