Geri Dön

Çatalhöyük için bir performans

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) ve Performistanbul, 23 Eylül Cumartesi günü 17.00 - 20.00 saatleri arasında Nazlı Gürlek imzalı ‘BİR’ isimli performans projesine ev sahipliği yapacak.

Çatalhöyük için bir performans

ANAMED’de düzenlenecek performans, Çatalhöyük’teki Bina 80’de ortaya çıkarılmış, MÖ 6500 yılı civarında, ritüel amaçlı yapıldığı düşünülen bir duvar resmini canlandırıyor.

Gürlek’in duvar resminden yola çıkarak yaptığı her biri dokuz metrelik iki rulo, performansta yer alıyor. Resmin ortaya çıktığı kazı sürecini gösteren arkeolojik görsel dokümantasyonu ve performansçının canlı hareketiyle birlikte yeni bir ritüel ortaya çıkarılması amaçlanıyor.

Zabıta müdürünü bıçakla yaralayan çift tutuklandı!Aydın’ın Didim ilçesinde, iddiaya göre, halk pazarında izinsiz sergi açmaya çalıştıkları için kendilerine engel olmak isteyen Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’na (44) bıçakla saldırıp, göğsünden yaralayan seyyar satıcı Bayram Tang (38) ve eşi Kudret Tang (35) polisteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber