Geri Dön

Çavuşoğlu’nun eseri MoMA’da

Güncel sanatçı Aslı Çavuşoğlu’nun 14

Çavuşoğlu’nun  eseri MoMA’da

Güncel sanatçı Aslı Çavuşoğlu’nun 14. İstanbul Bienali için ürettiği ‘Kırmızı/Kırmızı’ başlıklı 2015 tarihli çalışmasının bir bölümü, New York’taki MoMA’nın (The Museum of Modern Art) kalıcı koleksiyonuna dahil edildi.
‘Kırmızı/Kırmızı’, sanatçının eskitilmiş kağıt ve el yapımı defterler üzerine uyguladığı bir çalışma. Eser Aras nehri bölgesine özgü kırmız böceğinden, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş bir teknikle elde edilen Ararat kırmızısını kullanılarak sanatçının Ermeni minyatürlerinden esinle çizdiği desenlerden oluşuyor. Eser, bienalin ardından Mathaf Arab Museum of Modern Art’ta ikinci kez sergilenmiş ve tüm iş müzenin koleksiyonuna katılmıştı. Bu kez yine aynı ‘Kırmızı/Kırmızı’ serisinden olan ancak bienalde
gösterilmeyen dört desen, MoMA koleksiyonuna katıldı.

Atmaca'ya yeni özellik! Yurt dışından büyük ilgi varRoketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi olan ve yurt dışından da ilgi gören "Atmaca"nın teslimatlarına bu sene sonu itibarıyla başlanacağını aynı füzenin karadan karaya versiyonu için de çalışma yaptıklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber