Geri Dön

Caza dokunan eller geliyor

Caza dokunan eller geliyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali’nin programı, önceki akşam Feriye’de düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı. Bu yıl 29 Haziran-18 Temmuz tarihlerinde düzenlecenek olan festival programında, çağdaş cazın önde gelen piyanistlerinden Bill Charlap, caz piyanonun parlayan isimlerinden Shai Maestro, virtüöz piyanist ve besteci Aydın Esen, müziğini caz, R&B ve hip-hop unsurları etrafında ören besteci ve vokal José James, caz emprovizasyonları ile tanınan genç grup Nubiyan Twist’in yanı sıra Türkiye’den 30’un üzerinde sanatçı ve topluluğun ağırlanacağı, SOCAR Türkiye desteğiyle hazırlanan “Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması” da yer alıyor. 27 mekanın ev sahipliğinde gerçekleşecek festival, “Parklarda Caz” ve “Gece Gezmesi” gibi gelenekselleşen etkinliklerin yanı sıra dokuz yıl aradan sonra yeniden Boğaz’a açılacak “Caz Vapuru”yla da müzik dolu bir sefere çıkacak. Festivalin ilkleri arasında ise çocuklara caz müziğini anlatmak üzere Bernard van Leer Vakfı iş birliğiyle hazırlanacak bir çocuk kitabı var. Festivalin Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahipleri ise davul sanatçısı Hasan Hürsever ve müzikseverlerin “Türkiye Ses Kralı” olarak tanıdığı Ömür Göksel olacak. Biletler 13 Nisan tarihinden itibaren satışa çıkacak.

Festival ona emanet

Festivalin direktörlüğünü lk kez üstlenen Harun İzer, “Önceki direktörümüz Pelin Opcin ile uzun zamandır hem uluslararası çevrelerde hem de yerelde beraber mesai yapıyorduk. Haliyle sektörün dinamiklerine ve gereklerine oldukça aşinaydım. Diğer taraftan böyle büyük bir yapının tam ortasında durmak hiç kolay bir iş değil, onu da teslim edeyim” dedi. İzer, programın süprizlerinin önümüzdeki günlerde açıklanacağını da ekledi.

Kartal'da gemi yangınıİstanbul Kartal sahilinde bulunan gemide yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber