Geri Dön

Çeşme'de kartonkondu savaşı

Çeşme Dalyanköy’de birçok ünlü beach kulübe ev sahipliği yapan Aya Yorgi Koyu’nun bitişiğinde bulunan Hacettepe Koyu’ndaki bazıları karton, bazıları suntadan yapılan derme çatma evler, yazlık niyetine kullanılıyor.

Çeşme'de kartonkondu savaşı

Gazete Habertürk'ten Yunus Emre Çınar'ın haberine göre belediye ekipleri tarafından kaldırılan “kartonkondular”, görevliler gittikten sonra 1 saat içinde yeniden kuruluyor.

Çevre sakinleri, bölgede geçen yıl 2 karton ev olduğunu, bu yıl ise sayının 20’ye yaklaştığını belirtti.

Her biri 20-30 metrekare olan bu evlerin yaz aylarında çalışmak için Çeşme’ye gelenler ya da bedava tatil yapmak isteyenler tarafından kullanıldığı öğrenildi.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Bu kişileri uyardık. Söz konusu alanda kaçak olarak kartondan ve çeşitli malzemelerden yapılan yapıları en kısa sürede kaldıracağız” dedi.

Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara ise “Biz tebligatı gönderdikten sonra bir bakıyoruz ki kartonları kaldırmışlar. Ama göstermelik olarak yapılan bu işlemin ardından 10 gün sonra yine aynı yere geldiklerini görüyoruz.

Bunun için de neler yapılabileceğini araştırıyoruz” diye konuştu.

Kuş sürüsüne giren kargo uçağı Atatürk Havalimanı'na iniş yaptıGelen son dakika haberine göre; Turkish Cargo'ya ait İstanbul Atatürk Havalimanı-Almatı seferini yapan uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girdi. Uçak havada yakıt boşalttıktan sonra Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet