Geri Dön
GündemÇetin Altan’ı anıyoruz

Çetin Altan’ı anıyoruz

Türk basınının duayen isimlerinden eski yazarımız Çetin Altan’ı ölümünün 6. yıldönümünde anıyoruz. Milliyet gazetesindeki “Şeytanın Gör Dediği” köşesinde vefatına kadar okurlarıyla buluşan Çetin Altan için yarın saat 11.00’da Zincirlikuyu’daki mezarının başında anma töreni düzenlenecek.

Çetin Altan’ı anıyoruz

 

Zatürreye bağlı solunum yetmezliği nedeniyle 88 yaşında yaşama veda eden Çetin Altan’ın kabrinde düzenlenecek anma törenine; ailesi, meslektaşları ve sevenleri katılacak. Son yolculuğuna 6 yıl önce Milliyet gazetesi binası önünden uğurladığımız Çetin Altan, gazeteciliğinin yanı sıra edebiyatçı yönüyle de hafızalara kazınmıştı. Çocukluk yıllarında başladığı edebiyatta tiyatro oyunu, roman, gezi yazısı, şiir gibi birçok alanda önemli eserlere imza atan Altan, ardında “Viski” ve “Büyük Gözaltı” gibi romanlar, “Çemberler” ve “Beybaba”nın da arasında olduğu oyunlar ve binlerce köşe yazısı miras bıraktı. Zaman zaman ünlü ifadesi ‘enseyi karartmayın’ diyerek okurlarına umut aşılayan Altan, çok okunan bir yazar olmasının yanında siyaset dünyasında da tanınan bir isimdi. 1960’larda Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekilliği yapan Altan, o dönem sosyalizmin simge isimlerinden biriydi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hasta taşıyan ambulans kaza yaptıBingöl'ün Genç ilçesinde hasta taşıyan ambulans, sürücüsünün kontrolünden çıkarak refüjdeki ağaca çarptı. Kazada yaralanan olmazken, hasta, çağrılan ambulansla hastaneye götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler