Geri Dön

Ceylan’dan imzalı DVD: ‘Ahlat Ağacı’

Geçen yıl Cannes Film Festivali’nde gösterildikten sonra 1 Haziran’da vizyona giren Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Ahlat Ağacı’ filminin Nuri Bilge Ceylan imzalı DVD’si sınırlı sayıda olmak üzere raflara çıkıyor.

Ceylan’dan imzalı DVD: ‘Ahlat Ağacı’

Doğan Kitap tarafından yayımlanan Ahlat Ağacı, 6K çekilen filmin kalitesini belli bir çizgide koruyabilmek adına çift katmanlı BluRay disk olarak da sadece 1000 adet basıldı ve geçen aralık ayında piyasaya sürüldü. Ceylan’ın senaryosunu Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte yazdığı ve ‘Kış Uykusu’ndan dört yıl sonra çektiği film, edebiyatla ilgili öğretmen adayı Sinan’ın taşralı bir yazar olarak rüşdünü ispat etme çabasını anlatıyor.

Mardin'e gelen ilk otomobil turistlerin ilgi odağı olduMardin'e gelen ilk otomobil olan ve 25 Aralık 2019'da Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi'ne bağışlanan 1952 model Shevrolet'i 11 ayda 20 binin üzerinde yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Mardinli Özyardımcı ailesinin önde gelen isimlerinden biri olan Yahya Bey tarafından satın alınan 1952 model Shevrolet, çocukları tarafından babalarının anılarını yaşatmak için müzeye bağışlandı. Araç, turistlerin ilgi odağı oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet