Geri Dön
GündemCherokee kabilesi için yazı sistemi geliştiren Kızılderili kimdir? 29 Nisan ipucu sorusu

Cherokee kabilesi için yazı sistemi geliştiren Kızılderili kimdir? 29 Nisan ipucu sorusu

Her gün saat 19:30'da büyük bir heyecanla oynanan online bilgi yarışmasının bu akşamki ipucu sorusu belli oldu. Peki Cherokee kabilesi için yazı sistemi geliştiren Kızılderili ile ilgili bir sorunun sorulduğu ipucu sorusunun cevabı nedir?

Cherokee kabilesi için yazı sistemi geliştiren Kızılderili kimdir? 29 Nisan ipucu sorusu

Dünyaca ünlü bir Kızılderili, bugün sevilen bir online bilgi yarışmasına konu oldu. Peki binlerce kişinin katılımıyla oynanacak olan 29 Nisan ipucu sorusunun cevabı nedir?

SORU

Cherokee kabilesi için yazı sistemi geliştiren Kızılderili kimdir?

CEVAP

Sekoya

SEKOYA AĞACI

"Sahil Sekoyası", servigiller familyasının Sequoia cinsinden tek bir türle temsil edilen 120 m boy, 7 m çap yapabilen anavatanı Kuzey Amerika olan büyük bir ağaç türü. Herdem yeşil ve dev yapılı ağaçlardır. Oldukça kalın kabukları vardır. Genç sürgünleri önce kırmızı, sonra kahverengidir. 2 tip yaprakları vardır:

Aşının yan etkileri ne? Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca kritik açıklamalarda bulundu. Koca aşı ile ilgili bilgilendirme yaparken sözü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya bıraktı. Ateş Kara, "Bizim ülkemizde aşının yan etkileri çok yakından takip ediliyor. Aşı sonrasında istenmeyen etki düzenli olarak bilgiler toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet