Geri Dön
GündemÇocuklar ‘harikalar operası’nda

Çocuklar ‘harikalar operası’nda

DenizBank Çocuk Operası’nın ikinci eseri sanatseverlerle buluşuyor. Rejisörlüğünü Caner Akın’ın, yönetimini besteci ve şef Murat Cem Orhan’ın, yapımını allaturca’nın üstlendiği eserde, çocuk korosunu şef Güneş Kaya çalıştırdı.

Çocuklar ‘harikalar operası’nda

“Wolfie Harikalar Operasında” adlı eser, zamanı olmayan bir mekâna düşen yönetmenin opera eserini hayata geçirme serüvenini konu alıyor. Operayı tanımaya çalışan yönetmenin, yardımcısı Suzi ile birlikte yaptığı seçmeler sırasında, Mozart’ın küçüklüğü Wolfie’yi görmesiyle macera başlıyor. Yönetmen, Wolfie’den operayı öğretmesi için yardım isterken Kedi Kız’ın oyunları ile de başa çıkmaya çalışıyor. Juliet, Carmen, Mantua Dükü ve Escamillo gibi tanınan opera karakterlerinin Harikalar Operası’nda karşılaşmasıyla birlikte eğlenceli ve karnaval havasında geçen bir hikâye çocukların karşısına çıkıyor.

Wolfie’nin sihirli ve sürprizlerle dolu dünyası, opera repertuvarının eserlerini Türkçe aryalar ile tanıtıyor. Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de ilgisini çekecek bir kurguya sahip olan Wolfie Harikalar Operasında’nın biletleri ise PASSO ve Zorlu PSM gişesinden alınabilir.

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesi yangın nedeniyle tahliye ediliyorAlevlerin dün akşamdan bu yana tehdit ettiği Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Ümütlü Mahallesi ve ilçe girişindeki Senir Mahallesi, saat 15.00 sıralarında duman altında kaldı. Sabah saatlerinde uzak noktadan görülebilen Senir Mahallesi, akşam saatlerine doğru tamamen dumanla kaplandı. Alevlerin evlere sıçrayıp sıçramadığı henüz bilinmezken, mahalleye girişe izin verilmiyor. Öte yandan 2 bin 100 nüfuslu Gündoğmuş ilçesinin tahliye edilmesine karar verildi. İlçedeki camilerden tahliye anonsları yapılmaya başlandı. Alevler ilçe merkezine çok yaklaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet