Geri Dön

Çocuklar ‘harikalar operası’nda

DenizBank Çocuk Operası’nın ikinci eseri sanatseverlerle buluşuyor. Rejisörlüğünü Caner Akın’ın, yönetimini besteci ve şef Murat Cem Orhan’ın, yapımını allaturca’nın üstlendiği eserde, çocuk korosunu şef Güneş Kaya çalıştırdı.

Çocuklar ‘harikalar operası’nda

“Wolfie Harikalar Operasında” adlı eser, zamanı olmayan bir mekâna düşen yönetmenin opera eserini hayata geçirme serüvenini konu alıyor. Operayı tanımaya çalışan yönetmenin, yardımcısı Suzi ile birlikte yaptığı seçmeler sırasında, Mozart’ın küçüklüğü Wolfie’yi görmesiyle macera başlıyor. Yönetmen, Wolfie’den operayı öğretmesi için yardım isterken Kedi Kız’ın oyunları ile de başa çıkmaya çalışıyor. Juliet, Carmen, Mantua Dükü ve Escamillo gibi tanınan opera karakterlerinin Harikalar Operası’nda karşılaşmasıyla birlikte eğlenceli ve karnaval havasında geçen bir hikâye çocukların karşısına çıkıyor.

Wolfie’nin sihirli ve sürprizlerle dolu dünyası, opera repertuvarının eserlerini Türkçe aryalar ile tanıtıyor. Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de ilgisini çekecek bir kurguya sahip olan Wolfie Harikalar Operasında’nın biletleri ise PASSO ve Zorlu PSM gişesinden alınabilir.

Akılalmaz olay! Coronayım deyip tükürdüAntalya'da, emekli astsubay Ebubekir D. (46), birlikte yaşadığı Rumen Karmen Volice'yi (40) silahla korkutarak, evde rehin aldı. Volice de kendisini odaya kilitleyip, polisi aradı. Jandarma eşliğinde eve operasyon düzenleyen polis, Ebubekir D.'yi gözaltına aldı. Ebubekir D., kendisini ekip aracına bindirmeye çalışan ekiplere, "Ben corona virüslüyüm. Hepinize bulaşsın" diyerek, tükürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber